REKLAMA

TOK360: Obowiązkowe szczepienia w Austrii, więcej wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą, interwencja w Wojtyszkach

TOK360
Data emisji:
2021-11-19 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:39 min.
Udostępnij:

Austria wprowadza lockdown i obowiązkowe szczepienia. Także Niemcy myślą o nowych obostrzeniach - a w Polsce władza myśli bardziej o słupkach poparcia - i nie decyduje się na żadne restrykcje. Rozwiń »

Strona białoruska chce wznowienia ruchu na przejściu granicznym - w pobliżu Kuźnicy. Jak pisze Straż Graniczna - służby porządkują miejsce po opuszczonym koczowisku w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach.

Stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt liczy, że uda mu się odebrać ponad 1000 zwierząt, które zostały jeszcze w schronisku w Wojtyszkach w województwie łódzkim.


Obowiązkowe szczepienia przeciwko covid-19 (od lutego ) i lockdown w całym kraju od najbliższego poniedziałku. Takie decyzje podjęły austriackie władze. Z kolei Niemcy uzgodniły plan wprowadzania restrykcji w zależności od obłożenia szpitali. A Polska wciąż bez pomysłu na przeciwdziałanie czwartej fali pandemii koronawirusa. Na razie nie będzie nowych obostrzeń - wbrew opinii fachowców, choćby tych należących do rady medycznej przy premierze. Członek rady - prof. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, zastanawiał się w Poranku radia TOK FM - wspólnie z gospodarzem audycji Jackiem Żakowskim - po co właściwie do niej należy. Cała rozmowa w Podcastach.

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska przyznał w Telewizji Publicznej, że Prawo i Sprawiedliwość przeprowadza sondaże wśród wyborców. Wynika z nich, że wyborcy - i to zarówno PiS-u jak i Platformy, są przeciwni restrykcjom. We wczorajszym wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej minister Adam Niedzielski poszedł jeszcze dalej. Powiedział, że rząd nie chce protestów na ulicach, co poprzedził stwierdzeniem, że ruch antyszczepionkowy jest "silny i sprofesjonalisowany". Jego słowa komentowała w audycji Popołudnie Radia TOK FM analityczka mediów społecznościowych, specjalistka ds. wizerunku, związana z OKO.press Anna Mierzyńska. Cała rozmowa w Podcastach.


Według ukraińskiego wywiadu rosyjskich wojsk w pobliżu ukraińskiej granicy będzie przybywać. Według ministra obrony Ukrainy Kyryły Budanowa najwięcej żołnierzy można się spodziewać w styczniu przyszłego roku. Według ukraińskiej misji przy OBWE Rosja rozlokowała ponad 92 tys. wojskowych w regionach w pobliżu granicy z Ukrainą - co stanowi niemal tyle - dla porównania - ile cała polska armia zawodowa. Na ile poważne może być dla Ukrainy zagrożenie ze strony Rosjan oceniał w audycji Popołudnie w TOK FM Piotr Andrusieczko z grupy Outriders i Gazety Wyborczej. Cała rozmowa w Podcastach.

No i przy tej okazji trzeba zapytać - w co gra Rosja która według obserwatorów, ma niewątpliwy udział w kryzysie migracyjnym czy wręcz za nim stoi. Maciej Zakrocki przypomniał dziś w TOK FM, że prezydent Rosji Władimir Putin polecił MSZ swego kraju, by dążyło do uzyskania "poważnych i długoterminowych" gwarancji bezpieczeństwa dla Rosji na kierunku zachodnim. O tym, jakie to maja być gwarancje, mówiła w TOK FM dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA