REKLAMA

Jedna trzecia mieszkańców Śląska nie wie o zakazie palenia w kopciuchach od 22 roku

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-11-22 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

W maju mój przyjaciel mieszkaniec z Leszczyn – miejscowości koło Rybnika dowiedział się ode mnie o programie Czyste Powietrze, ale co ważniejsze dowiedział się także, że od stycznia przyszlego roku nie będzie mógł ogrzewać domu w dotychczasowych sposób, czyli palić w starym piecu. Rozwiń »

Należy on do tych 33 procent mieszkanców województwa Śląskiego, do których nie dotarła informacja o zbliżajcym się zakazie korzystania z najstarszych kotłów na paliwo stałe.

A ten jest w przyjętej w 2017 roku uchwale antysmogowej. Urządzenia, które w dniu wejścia w życie uchwały miały 10 i więcej lat mogą być użytkowane jedynie do końca roku.. Fakt, że tak wiele osób nie słyszało o obowiązku wymiany starych kotłów stawia w fatalnym świetle samorządy w województwie.

To wniosek pesymistyczny wnioski z badań Polskiego Alarmu Smogowego.

A optymistyczny to ten, że 65 proc. respondentów jest zdania, że zakaz ogrzewania węglem powinien obejmować całe województwo śląskie. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA