REKLAMA

Strefy czystego transportu...odeszły w siną dal

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2021-11-26 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Czy w końcu powstana u nas strefy Czystego Transportu. Oto jest pytanie. Rozwiń »

Czy za deklaracjami pójdzie konkretne działanie rzadzących ?

Narazie w lipcu z projektu nowelizacji ustawy o elektromobilności niespodziewanie zniknęły przepisy dotyczące stref czystego transportu. Oznacza to, że nie będzie nakazu tworzenia tego typu stref w miastach większych niż 100 tys. mieszkańców.

Przez wiele miesięcy tworzono projekt ustawy, która umożliwiłaby miastom tworzenie takich stref. Po wielu konsultacjach osiągnięto porozumienie między ministerstwem, samorządami a działaczami antysmogowymi. A potem wszystkie te ustalenia Ministerstwo Klimatu wyrzuciło do kosza.

Zostaje po staremu, czyli Stref nie będzie się dało wyznaczać.

A ponieważ kolejne państwa wprowadzają w miastach zakazy poruszania się najmocniej zanieczyszczających samochodów, to grozi nam zalew tanich, starych diesli. Przypomnę: 7% najstarszych aut wytwarza 28% szkodliwych tlenków azotu. Tymczasem w czterech polskich metropoliach przekroczono dopuszczalny poziom dwutlenku azotu, określony w unijnej dyrektywie w sprawie czystego powietrza dla Europy z 2008 r. Są to Warszawa, Kraków, Wrocław oraz Katowice. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA