REKLAMA

122 lata temu wykryto po raz pierwszy bakterie probiotyczne

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2021-11-26 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Czy wiedzą Państwo skad się wzięła nazwa probiotyki ? Probiotyk to przeciwieństwo słowa antybiotyk. Jego źródłem jest greckie wyrażenie probios, czyli dla życia. Rozwiń »
W 1899 roku naukowiec Henry Tessler z Instytutu Pasteura w Paryżu odkrył w jelitach noworodków karmionych piersią Bifidobacterium. Okazało się że u tych właśnie dzieci rzadziej występują biegunki.
I tak zaczęła się wielka kariera probiotyków. Pierwszym naukowcem, który zaproponował zastosowanie probiotyków w celach zdrowotnych, był Rosjanin Ilja Miecznikow, a stało się to w 1907 roku.
Od tamtego czasu o probiotykach i wpływie na nasze zdrowe wiemy znacznie więcej.
Bakterie by mogło być uznana za probiotyczne muszą spełniać wiele warunków. Powinny nie tylko wykazywać pozytywny wpływ na zdrowie, ale również cechować się szeregiem właściwości. Chodzi o to by szczepy bakterii dotarły do właściwego miejsca organizmu, na przykład do jelit, w odpowiedniej liczbie, zachowując przy tym niezmienioną żywotność i aktywność.
I tak między innymi :
- powinny więc być odporne na działanie soku żołądkowego i kwasów żółciowych
- zachowywać swoje właściwości po procesie technologicznym i w trakcie przechowywania
- nie wykazywać działania patogennego, inwazyjnego i rakotwórczego

https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/bakterie-probiotyczne-niepozorne-a-zdrowe,4950,n,2669 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska czy widzą państwo, skąd wzięła się nazwa probiotyki probiotyki to przeciwieństwo słowa antybiotyk jego źródłem jest grecki wrażenie robią, czyli dla życia w 1800 dziewięćdziesiąty dziewiątym roku naukowiec Henry tester Instytutu Pasteura w Paryżu odkrył w jelitach noworodków karmionych piersią PC do bakterii okazało się, że tych właśnie dzieci rzadziej występują biegunki i tak zaczęła się wielka kariera kobiety Rozwiń » pierwszym naukowcem, który zaproponował zastosowanie ich celem proponowanych był Rosjanin Ilja mieczników, a stało się to 1907 roku od tamtego czasu probiotykami i wpływie ich na nasze zdrowie wiemy znacznie więcej bakterie mogą być uznane za probiotyczny muszą spełniać wiele warunków powinny nie tylko wykazywać pozytywny wpływ na zdrowie, ale również wychować szereg właściwości chodzi o to by szczep bakterii dotarł do właściwego miejsca organizmu np. do jelit w odpowiedniej liczbie, zachowując przy tym niezmienioną żywotność i aktywności i tak m.in. bakterie te powinny być odporne na działanie soku żołądkowego kwasów żółciowych zachowywać swoje właściwości po procesie technologicznym i w trakcie przechowywania nie wykazywać działania, a to dziennego inwazyjnego i rakotwórczego przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji znajdziesz ją Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA