REKLAMA

TOK360: Pierwszy przypadek omikronu w Polsce, szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat, Senat przyjął ustawę o dodatku osłonowym

TOK360
Data emisji:
2021-12-16 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:45 min.
Udostępnij:

Szczepienia grupy wiekowej 5-11 lat właśnie ruszyły, choć niestety w skali kraju wciąż niewielu rodziców zapisało swoje dzieci - a to one są szczególnie zakażone na zachorowanie, co tłumaczyła w TOK FM dr Lidia Stopyra, specjalista chorób zakaźnych i pediatrii, kierownik Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Premier Morawiecki pojechał dziś do Brukseli, gdzie namawia inne kraje do reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2. Premier jedzie tam renegocjować system ETS - handlu uprawnieniami do emisji. Uważa, że to jest główny powód wzrostu cen energii. To jest pomysł, który nie ma żadnych szans na realizację. Co najwyżej możliwe są małe poprawki – ocenia Anna Słojewska z „Rzeczpospolitej”. Cała rozmowa w Podcastach.

Europejscy liderzy rozmawiają na unijnym szczycie o potencjalnej inwazji Moskwy na Ukrainę. W tym czasie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł podczas wspólnej konferencji z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, że w przypadku eskalacji konfliktu ze strony Rosji, Ukraina będzie mogła odpowiedzieć tylko w jeden sposób.
„Ważne jest, żeby to Rosja zrozumiała, jaka będzie cena (eskalacji). Utrata istnień ludzkich po obu stronach” powiedział Zełenski, dodając, że wierzy w to, że dyplomatyczny format negocjacji w końcu zwycięży.
Rosja natomiast buduje sojusz z Chińczykami, co komentowali dzisiaj goście radia TOK FM. Były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski ocenił, że wczorajsze rozmowy przywódców Rosji i Chin to zła wiadomość dla Polski. Cała rozmowa w Podcastach.
Co odbywa się pod pretekstem obrony interesów obu krajów przed ingerencją „międzynarodowych sił” w ich wewnętrzne sprawy - jak stwierdził po wideokonferencji chiński przywódca Xi Jingping. A służby prasowe Krelma nazywają wręcz retorykę ze strony NATO – agresywną. W rzeczywistości obaj politycy bronią interesów elit, które reprezentują – komentował w TOK FM Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA