REKLAMA

TOK360: Sędzia Juszczyszyn wrócił do orzekania - ale tylko na kilka godzin, wniosek o areszt dla Giertycha, tunel POW otwarty

TOK360
Data emisji:
2021-12-20 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
20:33 min.
Udostępnij:

Sędzia Paweł Juszczyszyn został przywrócony do orzekania, ale tylko na kilka godzin. Prezes sądu w Olsztynie Maciej Nawacki specjalnie wrócił z urlopu, by cofnąć decyzję swojego zastępcy. Rozwiń »

Lockdownu nie wykluczają władze Wielkiej Brytanii, gdzie sytuacja pandemiczna jest wyjątkowo zła. Liczba potwierdzonych przypadków wariantu Omikron wzrosła o 12 tys. i wynosi obecnie 37 tys. Już 12 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu nowego wariantu koronawirusa, omikron, a liczba tych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 104.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zwołał na dzisiaj nadzwyczajne posiedzenie rządu w sprawie możliwych kolejnych pandemicznych obostrzeń, które jednak Partia Konserwatywna musi forsować wspólnie z opozycją - mówił w programie „A teraz na poważnie” dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. Cała rozmowa w Podcastach.

Kandydat lewicy Gabriel Borik wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w Chile, zdobywając prawie pięćdziesiąt sześć procent głosów. Były przywódca studenckich protestów pokonał skrajnego prawicowca Hose Antonio Kasta. To wolnorynkowiec, radykał, który opowiada się za całkowitym zakazem aborcji i uwielbia Pinocheta – bardzo szybko przyznał się do porażki. Zrobił to zaledwie półtorej godziny po zamknięciu lokali wyborczych.
Przyszły prezydent Borik chce walczyć z nierównościami. Bo według ONZ-u jeden procent populacji Chile jest właścicielem jednej czwartej bogactwa kraju. 35-letni Gabriel Borik będzie najmłodszym prezydentem w historii kraju.
O nowym lewicowym prezydencie Chile Paweł Sulik rozmawiał z prof. Katarzyną Dembicz - iberystką z Uniwersytetu Warszawskiego. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA