REKLAMA

Herstorie: empatyczna filozofka Simone Weil

Gościnnie: Wysokie Obcasy
Data emisji:
2021-12-27 15:50
Czas trwania:
35:41 min.
Udostępnij:

Kiedy usłyszy, że przyjaciele rodziców chwalą ich wybitnego syna i śliczną córkę, postanawia narzucić sobie żelazną dyscyplinę i wyćwiczyć wolę tak silną, żeby nic nie mogło jej złamać. I faktycznie jej charakter będzie twardy jak diament. I jak diament będzie zawsze nieoszlifowana, kanciasta i zupełnie niepasująca do świata. Jako nastolatka będzie zimą chodzić bez skarpet i czapki, żeby poczuć to, co biedacy. Jako dorosła kobieta ponad siły harować w fabryce, żeby wiedzieć, czym jest los robotnika. Szła zawsze tam, skąd inni uciekali, pojechała na przykład do Berlina po dojściu Hitlera do władzy, żeby lepiej zrozumieć, co się tam dzieje. Rozwiń »
Ratując ludzkość, w międzyczasie napisała filozoficzne arcydzieło. Kiedy Albert Camus dostał literackiego Nobla, poszedł posiedzieć w spokoju w jej paryskim mieszkaniu. W najnowszym odcinku Herstorii Wysokich Obcasów opowieść o Simone Weil, wybitnej filozofce, która nie poprzestawała na rozmyślaniu Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WYSOKIE OBCASY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA