REKLAMA

Pierogi z czeczeńską przyprawą. Jak Warszawa przyjmuje uchodźców

Gościnnie: Warszawa nadaje
Data emisji:
2021-12-24 05:30
Czas trwania:
58:12 min.
Udostępnij:

Szósty odcinek podcastu wyemitowaliśmy w Wigilię i nawiązujemy w nim do wigilijnej tradycji zostawiania pustego talerza dla nieznanego wędrowca. Ostatnio, gdy przez polską granicę chcą się dostać tysiące wędrowców z dalekich krajów, próbujemy sobie na nowo odpowiadać na pytanie, co ta tradycja dla nas znaczy. Czy możemy przyjąć uchodźców? Rozwiń »
Autor tego odcinka Arek Gruszczyński zabrał nas do Kuchni Konfliktu, knajpki, którą prowadzą uchodźcy. Kierująca nią Czeczenka Khedi Alievą opowiada, jak sobie w Polsce radzi i dlaczego tak ważna dla imigrantów jest legalna praca. Ale przez chwilę także śpiewa po czeczeńsku piosenkę o miłości.
Nasz gość w studio, socjolog Jakub Bierzyński, opowiada o tym, jak przyjął na cztery lata do swojego domu rodzinę z Tadżykistanu. A pisarka Renata Lis odpowiada na pytanie, co mogą zrobić ci z nas, którzy przejmując się katastrofą humanitarną na granicy, czują się bezradni.
Zapraszam. Wojciech Tymowski, gospodarz podcastu "Warszawa nadaje". Więcej odcinków na https://wyborcza.pl/warszawanadaje Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WARSZAWA NADAJE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA