REKLAMA

TOK360: Zakup Pegasusa nastąpił niezgodnie z prawem, wznowienie prac nad Lex Czarnek, nowa szefowa AI

TOK360
Data emisji:
2022-01-03 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:35 min.
Udostępnij:

Prawie 20 tysięcy ludzi w szpitalach, a zakażeń znów przybywa. Minister Zdrowia mówi - nie pierwszy raz - o niepokoju. I - też nie pierwszy raz - o możliwych obostrzeniach. Rozwiń »

Nie dość, że Pegasus może być z definicji nielegalny, to ten system masowej inwigilacji nie został nawet kupiony w legalny sposób. Poszły na niego pieniądze przeznaczone dla ofiar przestępstw.


Na liście są Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński. Szefowie MON i MSWIA Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński czy - Komendant główny Straży Granicznej Tomasz Praga. Grupa osób opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wymieniają z imienia i nazwiska najważniejsze osoby w państwie i nazywają ich "zbrodniarzami". Składają też do prokuratur zawiadomienia o możliwości popełnienia przez siebie przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy państwowych. Jak deklarują, zrobią to "w geście solidarności ze wszystkimi represjonowanymi za słowa prawdy". Np. Janiną Ochojska, założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, którą prokuraturą straży wiceszef MSWIA Maciej Wąsik, który również został przez aktywistów nazwany zbrodniarzem.
No to, można powiedzieć, że organizatorzy akcji składania autodonosów przez obywateli mówią sprawdzam. Mówił o tym w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u gość Michała Janczury Grzegorz Antoszewski. Cała rozmowa w Podcastach.

Anna Błaszczak-Banasiak to nowa szefowa Amnesty International Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Draginję Nadażdzin. Błaszczak-Banasiak to była dyrektorka Zespołu do spraw Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W Przedpołudniu Radia TOK FM rozmawiał z nią Przemysław Iwańczyk. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA