REKLAMA

TOK360: Mimo wielu zakażeń nowych obostrzeń nie będzie, protesty w Kazachstanie, opozycja chce komisji śledczej ws. Pegasusa

TOK360
Data emisji:
2022-01-05 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
16:14 min.
Udostępnij:

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew przyjął dymisję rządu, ale to nie uspokoiło protestujących, którzy zajęli nawet jedną z jego posiadłości. Ceny gazu były punktem zapalnym, ale protestującym chodzi o coś więcej - o demokratyzacje - mówi w TOK FM Michał Potocki z Dziennika Gazeta Prawnej. Rozwiń »
Cała rozmowa w Podcastach.

Rosnąca liczba zakażeń to tylko świąteczna anomalia - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski, uzasadniając decyzję o niewprowadzaniu kolejnych obostrzeń. Decyzja jest dla wielu niezrozumiała, bo jednocześnie rząd przewiduje w najbliższych tygodniach dużą fale zakażeń związaną z wariantem omikron. Decyzje rządu (a właściwie ich brak ) komentował w TOK FM doktor Tomasz Karauda z uniwersyteckiego szpitala im. Barlickiego w Łodzi. Cała rozmowa w Podcastach.

We wtorek, przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, ma pojawić sie wniosek opozycji o komisję śledczą ws. systemu Pegasus. - Każde państwo demokratyczne ma prawo i obowiązek posiadać systemy gwarantujące możliwość poddania kontroli operacyjnej osób, które mogą dopuszczać się przestępstw; nie rozumiem tej burzy w szklance wody - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, pytany o doniesienia ws. Pegasusa.
O sprawie mówił w TOK FM Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA