REKLAMA

TOK360: Sejm przyjął lex Czarnek, krytyczny raport NIK o CPK, Wielka Brytania skraca kwarantannę dla w pełni zaszczepionych

TOK360
Data emisji:
2022-01-13 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
20:29 min.
Udostępnij:

Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo oświatowe wzmacniającą rolę kuratora oświaty. Wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję zostały przez sejmową komisję edukacji i obrony narodowej odrzucone. Bez żadnej debaty. Rozwiń »
Przeciwko lex Czarnek protestuje około 100 organizacji społeczbych, związkowcy i samorządowcy. I w tym momencie można sobie zadać pytanie - po co politycy w ogóle się spotykają na tych komisjach. Swoim spojrzeniem na świat polityki podzielił się w TOK FM prof. Tomasz Grzyb z Uniwersytetu SWPS i Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Cała rozmowa w Podcastach.

Od poniedziałku okres izolacji dla w pełni zaszczepionych mieszkańców Anglii, u których test potwierdził obecność koronawirusa, zostanie skrócony z siedmiu do pięciu pełnych dni - ogłosił brytyjski minister zdrowia. Wcześniej taką decyzję podjął rząd Szwajcarii, gdzie pięciodniowa kwarantanna weszła w życie już dzisiaj.
Rewolucyjnie do walki z pandemia podchodzi Hiszpania, która chce zacząć traktować COVID-19 jak zwykłą grypę. To oznacza między innymi koniec testowania obywateli na obecność koronarawirusa i raportowania danych o nowych zakażeniach.
Do tego pomysłu odniosła się prof. Małgorzata Myśliwiec z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego. W TOK FM zwróciła uwagę, że zapowiedzi rządu mogą wynikać z faktu, że w Hiszpanii z powodu koronawirusa umiera znacznie mniej ludzi niż na przykład w Polsce. Cała rozmowa w Podcastach.

58-letni Anwar R został skazany w Niemczech na karę dożywotniego więzienia w procesie dotyczącym morderstw i tortur w Syrii. Sąd w Koblencji uznał Syryjczyka za winnego m.in. zbrodni przeciwko ludzkości, 27 morderstw i torturowania co najmniej 4 tys. osób. O tym, dlaczego wyrok zapadł właśnie w Niemczech mówił w TOK FM w audycji Światopodgląd prof. Klaus Bachmann, politolog z Uniwersytetu SWPS. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA