REKLAMA

TOK360: Większość członków Rady Medycznej złożyła rezygnację, wyciek danych z wojska, apel o reakcję rządu na podwyżki prądu

TOK360
Data emisji:
2022-01-14 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:19 min.
Udostępnij:

Trzynastu z siedemnastu ekspertów i lekarzy doradzających premierowi w strategii walki z pandemią odeszło z Rady Medycznej. Jak napisali w oświadczeniu - rząd nie brał pod uwagę ich rekomendacji co do walki z pandemią. Zarzucili premierowi i ministrowi zdrowia, że tolerują środowiska negujące pandemię i podważające sens szczepień. Rozwiń »
Lekarz i popularyzator wiedzy medycznej Bartosz Fiałek mówi, że Takiej decyzji można się było spodziewać już od dłuższego czasu.
Sam minister Adam Niedzielski podziękował na Twitterze za współpracę wszystkim członkom Rady, którzy dziś złożyli rezygnację, i zapowiedział szerszy komentarz w poniedziałek.
Według dziennikarki Medycyny Praktycznej Małgorzaty Soleckiej do tych rezygnacji powinno dojść już trzy miesiące temu. Cała rozmowa w Podcastach.

Nowe przepisy o dokumentach paszportowych mogą utrudnić wydawanie paszportów dzieciom par jednopłciowych. Według uchwalonego wczoraj przez Sejm prawa - we wniosku o paszport będzie trzeba wpisać nazwisko matki i ojca. A o taką zmianę wnioskował do MSWiA konserwatywny instytut Ordo Iuris. Rozmówczyni Agnieszki Lichnerowicz adwokatka Anna Mazurczak w audycji Światopodgląd w TOK FM podkreślała, że w tej sprawie kluczowa jest interpretacja przepisów a nie samo ich brzmienie. Cała rozmowa w Podcastach.

Prokuratura Regionalna w Warszawie ma się zająć sprawą podszywania się pod numery telefonów rozpoznawanych publicznie, w tym m.in. żony senatora KO Krzysztofa Brejzy. Dorota Brejza nie ma wątpliwości, że posłużenie się jej telefonem nie jest przypadkowe, o czym mówiła w TOK FM. Cała rozmowa w Podcastach.

Brytyjski Książę Andrzej, średni syn królowej Elżbiety II, w procesie, który wytoczyła mu Virginia Giuffre, będzie brał udział jako prywatny obywatel. W sierpniu zeszłego roku Giuffre złożyła pozew przeciw księciu Andrzejowi twierdząc, że w 2001 r., gdy miała 17 lat, została przez niego wykorzystana seksualnie. Książę zrezygnował ze wszystkich wojskowych tytułów i królewskich patronatów
Jak wyjaśniają brytyjskie media, to oznacza, że księciu Andrzejowi pozostały cztery opcje, z których żadna nie jest dobra. - Może uczestniczyć w procesie i składać zeznania, co oznacza długi spektakl medialny, który może przegrać, chyba że faktycznie udowodni swoją niewinność. Może odmówić składania zeznań, powołując się na prawo do odmowy zeznań obciążających samego siebie, ale zostanie to wzięte pod uwagę przez sąd, który zapewne w tej sytuacji przyzna rację Giuffre. Może całkowicie odmówić udziału w procesie, co oznacza, że sąd rozstrzygnie go na korzyść skarżącej. Wreszcie może zawrzeć ugodę pozasądową z Giuffre, co wiązałoby się z koniecznością zapłaty odszkodowania – wyjaśniał w TOK FM dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA