REKLAMA

TOK360: Nowa Rada (nie tylko) Medyczna, posiedzenie senackiej komisji dot. Pegasusa, protest przeciw budowie muru przy granicy

TOK360
Data emisji:
2022-01-17 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:17 min.
Udostępnij:

Rzecznik Praw Obywatelskich upomina się o ofiary pandemii. Na COVID 19 w Polsce zmarło ponad 100 tys. osób. Tzw. nadmiarowe zgony w Polsce osób zakażonych koronawirusem wiążą się m.in. ze słabością i niewydolnością systemu opieki zdrowotnej – podkreśla rzecznik Marcin Wiącek, który zwrócił się w tej sprawie do ministra zdrowia. Tylko że minister zdrowia Adam Niedzielski nic w tej sprawie nie może. Ledwo mógł wprowadzić obowiązkowe szczepienia medyków, ale już służb mundurowych i nauczycieli tknąć nie może. A przecież zapowiadał, że już mają się szykować - na 1 marca. Rozwiń »
Wprowadzić egzekwowania certyfikatów covidowych w miejscach pracy też nie może, bo grupa antyszczepionkowców z Klubu PiS-u powiedziała nie. Niedzielski pozostaje twarzą rządowej walki z pandemią. Również w momencie, gdy rząd opuszcza trzynastu z siedemnastu doradców. Ekspertów, którzy dali mocny sygnał - nie dość że nas lekceważycie, to jeszcze robicie to źle i przez wasze decyzje umierają lidzie. Mówił o tym w Wywiadzie Politycznym TOK FM były członek Rady Medycznej dr Konstanty Szułdrzyński. Cała rozmowa w Podcastach.

Opozycjonista Aleksiej Nawalny oświadczył w poniedziałek, rok po swoim aresztowaniu po powrocie do Rosji, że ani przez sekundę nie żałował swojej działalności. Podkreślił, że po roku pobytu w więzieniu chce powiedzieć wszystkim to samo, co mówił przed budynkiem sądu. „Niczego się nie bójcie. To nasz kraj i drugiego nie mamy. Powinniśmy się bać tylko tego, że pozwolimy swój kraj rozgrabić grupie kłamców, złodziei i obłudników. Że oddamy bez walki, dobrowolnie swoją przyszłość i przyszłość naszych dzieci”. O sytuacji Nawalnego mówiła Anna Łabuszewska, autorka bloga w Tygodniku Powszechnym 17 mgnień Rosji. Cała rozmowa w Podcastach.

Obawiamy się kolejnej fali, tym razem zakażeń koronawirusem, która może pojawić się wraz z napływem pomocy humanitarnej po wybuchu wulkanu i spowodowanych nim powodziach - ostrzegł jeden z dyplomatów Tonga. Według WHO, przez całą pandemię w Tonga wykryto jedną infekcję. Nic dziwnego, państwo leży na Pacyfiku, zupełnie odcięte od świata. Sobotnia erupcja położonego na Pacyfiku była potężna - mówił o tym w programie Połączenie Bartłomiej Krawczyk, autor bloga "Wulkany świata". Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA