REKLAMA

TOK360: Nowe rozporządzenia covidowe, miejski program in vitro w Krakowie, rusza budowa muru na granicy

TOK360
Data emisji:
2022-01-24 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:34 min.
Udostępnij:

Mamy  29 100 nowych zakażeń koronawirusem. To dane z weekendu, zwykle zaniżone. A wcale nie niskie. Omikron dopiero się rozkręca Rozwiń »

Jeszcze dziś rozmowa prezydenta USA Joe Bidena m.in. z Andrzejem Dudą. NATO rozważa rozmieszczenie dodatkowych sił w Europie Wschodniej, w gotowości na napaść Rosji na Ukrainę.

Ciężki sprzęt wjechał do Puszczy Białowieskiej. Lada moment ruszy budowa muru na granicy z Białorusią

Przeciążeni mogą być lada moment lekarze POZ, którzy od jutra mają osobiście badać pacjentów powyżej 60 roku życia najpóźniej 48 godzin od skierowania na izolację. Bądź po weekendzie, jeśli akurat 48 godzin minie w sobotę albo w niedzielę. Szczegół, ale wart odnotowania, bo w rozporządzeniu tych szczegółów jest niewiele. Mówił o tym w rozmowie z Filipem Kekuszem w Popołudniu Radia TOK FM Piotr Żakowiecki z Polityki Insight. Cała rozmowa w Podcastach.

Organizacje pozarządowe i branżowe - i to jest naprawdę szeroka koalicja od Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, przez Krajową Izbę Gospodarczą na Polskiej Izbie Książki skończywszy - apelują do premiera, by zablokował przygotowaną przez ministerstwo sprawiedliwości, a więc polityków koalicyjnej Solidarnej Polski Ustawę o Wolności Słowa. Dlaczego? Tłumaczyła w Popołudniu Radia TOK FM Dorota Głowacka z Panoptykonu. Cała rozmowa w Podcastach.

Ciężki sprzęt rozjeżdża już drogi leśne w okolicy rezerwatu Wysokie Bagno w Puszczy Białowieskiej. Jutro ma tam rozpocząć się budowa muru na granicy polsko-białoruskiej. Inwestycja - zgodnie z ustawą o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, która weszła w życie 4 listopada - jest celem publicznym. I nie trzeba się oglądać na wiele przepisów m.in. prawa ochrony środowiska. Jak mówiła w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska mur na granicy zaprzecza idei parku narodowego, będzie przeszkadzać w migracjach żubrów, wilków czy rysi, które w tym regionie zagrożone są wyginięciem. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA