REKLAMA

TOK360: Kołodziejczak inwigilowany Pegasusem, w PiS nie mogą się dogadać w sprawie walki z COVID-19, przepisy o spoofingu

TOK360
Data emisji:
2022-01-26 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:32 min.
Udostępnij:

Jednym nowych pomysłów PIS-u ma być możliwość pozwania pracownika przez pracodawcę, jeśli pracownik odmówi szczepienia lub testu na Covid-19. I tak to się toczy. Choć właściwie... te prace, które toczą się w Sejmie nie mają już specjalnego znaczenia. Mówiła o tym Maciejowi Głogowskiemu w Poranku Radia TOK FM prof. Magdalena Rosińska, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, Zespół doradczy ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

PiS wciąż upiera się, że inwigilowanie przeciwników politycznych jest konieczne i zupełnie legalne. A na liście zaatakowanych Pegasusem jest kolejna osoba, wobec której nie toczyło się żadne prokuratorskie postępowanie. Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, mówił Karolinie Lewickiej w Wywiadzie Politycznym w TOK FM, że inwigilowany był akurat w czasie, gdy ze współpracownikami zaczęli rozmawiać o powołaniu partii politycznej. Cała rozmowa w Podcastach.

Prokuratura w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 37 letniej pacjentki szpitala wojewódzkiego w tym mieście. Sprawą zajmuje się też rzecznik praw pacjenta. Jolanta Budzowska, radczyni prawna specjalizująca się w błędach medycznych, pełnomocniczka rodziny zmarłej 30-letniej Izabeli z Pszczyny mówiła w popołudniu Radia TOK FM, że dostaje kolejne telefony od kolejnych pacjentek, których lekarze uznali, że będą czekać. Cała rozmowa w Podcastach.

Córka byłego szefa CBA Pawła Wojtunika syn szefa NIK-u Mariana Banasia.... czy sam pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński - łączy ich to, że padli ofiarami ataków spoofingowych. Polegają one na podszywaniu się pod inną osobę albo instytucję. Np. z numeru telefonu Doroty Brejzy, pełnomocniczki i żony senatora Krzysztofa Brejzy ktoś rozsyłał fałszywe alarmy bombowe. Po skali i liczbie ataków, widać że trudno się bronić przed takimi atakami, ale będzie lepiej... mówił w Popołudniu Radia TOK FM wspomniany przed chwilą pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński - zapowiadając ustawowe rozwiązania w tej sprawie. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA