REKLAMA

To już pewne: otyli częściej umierają na Covid -19

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-01-27 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

W naszym cyklu o cukrze musi pojawić się słowo otyłość. Znają Państwo z pewnością rodziców tłumaczących sytuacje gdy ich dziecko ma za dużo kilogramów: ono z tego wyrośnie. Czyli schudnie. Okazuje się, że ma znaczenie - kiedy ? Wiek 7-13 lat jest tutaj kluczowy. Jeśli dziecko z nadwagą lub otyłością schudnie w tym wieku, to ryzyko cukrzycy typu 2 w dorosłym życiu jest niewielkie. Jeśli stanie się to później: w wieku 13 - 18 lat to ryzyko cukrzycy typu 2 rośnie aż trzykrotnie. Rozwiń »

Inna kwestia: otyłość a odporność. A konkretnie COVID -19. Badacze z Uniwersytetu w północnej Karolinie przeanalizowali prawie 400 tysięcy przypadków. I co się okazało. Osoby otyłe dwukrotnie częsciej trafiały do szpitala. Prawdopodobieństwo, że choroba będzie miała ciężki przebieg i pacjenci trafią na OIOM było o 74 procent większe niż w przypadku tych którzy mieli prawidłową wagę ciała. Spostrzeżenie, że częściej oni umierali nikogo nie dziwi wobec tych liczb.

Przypuszcza się również, że u osób otyłych mających wskaźnik masy ciała BMI powyżej 30. mniej skuteczne są szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA