REKLAMA

TOK360: Milion osób na kwarantannie, wyniki spisu powszechnego, rok temu TK ograniczył prawo do aborcji

TOK360
Data emisji:
2022-01-27 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:56 min.
Udostępnij:

Dokładnie przed rokiem weszło w życie orzeczenie wydane przez Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, które ograniczyło prawo do aborcji. Jak pisze Amnesty International: „jego niszczący wpływ na życie kobiet i wszystkich osób potrzebujących opieki aborcyjnej nadal trwa”. Kamila Ferenc z Federacji Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny mówiła w audycji Światopodgląd w TOK FM o tym, że Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjął w tego typu sprawach 12 skarg. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Minister spraw zagranicznych Czech Jan Lipavsky powiedział czeskim dziennikarzom w Brukseli po spotkaniu z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, że Czechy powinny uczestniczyć w rozmieszczeniu nowych wojsk na wschodzie Sojuszu. Podkreślił, że leży to w interesie bezpieczeństwa Czech. Sojusznicy z NATO rozważają rozmieszczenie wojsk na Słowacji - potwierdził doniesienia brytyjskich mediów słowacki minister spraw zagranicznych Ivan Korczok. Według niepotwierdzonych informacji chodzi o stworzenie ugrupowania bojowego liczącego około 1000 żołnierzy, operujących także w innych krajach. O aktualnej sytuacji związanej z coraz bardziej napiętą sytuacją na pograniczu rosyjsko-ukraińskim mówił w TOK FM dr Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA