REKLAMA

TOK360: W Pekinie zapłonął znicz olimpijski, Czesi wycofali skargę w sprawie Turowa, stępka Morawieckiego trafi na złom

TOK360
Data emisji:
2022-02-04 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
20:24 min.
Udostępnij:

Chiny i Rosja sprzeciwiają się rozszerzaniu NATO. Moskwa popiera stanowisko Chin wobec Tajwanu a Pekin żądania Moskwy w sprawie gwarancji bezpieczeństwa w Europie. Takie wnioski płyną ze spotkania rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i przywódcy Chin Xi Jinpinga. Gość audycji Światopodgląd w TOK FM Jakub Jakóbowski, koordynator projektu "powiązania gospodarcze w Eurazji w Ośrodku Studiów Wschodnich" - nazwał to spotkanie wręcz kamieniem milowym we wzajemnych relacjach. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Naukowcy z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przewidują, że szczyt zakażeń w V fali nastąpi już za tydzień. Wtedy dziennie może dochodzić do uwaga - 800 tysięcy zakażeń. Jak to możliwe skoro za minioną dobę mamy dopiero 47 534 przypadki? Otóż za mało wykonujemy testów, a nawet jeśli testujemy się, to coraz częściej w domowym zaciszu i wynik testu zachowujemy dla siebie.
Jak w takim razie potwierdzić tak wysoką liczbę zakażeń - tłumaczył w TOK FM dr Franciszek Rakowski -z warszawskiego zespołu. Cała rozmowa w Podcastach.

Facebook zaliczył największą w historii firmy, a także wśród amerykańskich przedsiębiorstw stratę w ciągu jednej doby. Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg stracił wczoraj 29 mld dolarów, a firma będąca właścicielem tej platformy społecznościowej, czyli Meta Platforms, odnotowała w ciągu jednego dnia stratę na poziomie 26 proc., czyli ponad 200 mld dol. O tym, jakie są powody kłopotów firmy, mówił w TOK FM dr Tomasz Makarewicz, junior profesor na Uniwersytecie w Bielefeld, reprezentujący grupę "Dobrobyt na Pokolenia". Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA