REKLAMA

TOK360: KE zacznie potrącać kary za Turów, szczyt Trójkąta Weimarskiego, 1500 naukowców przeciwko budowie muru

TOK360
Data emisji:
2022-02-08 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
15:48 min.
Udostępnij:

Dziś w Berlinie pierwsze od 9 lat spotkanie prezydentów Polski, Francji i Niemiec w ramach Trójkąta Weimarskiego. Politycy mają rozmawiać głównie o możliwej rosyjskiej inwazji na Ukrainę i - jak mówi prezydent Andrzej Duda - o efektach wczorajszej wizyty francuskiego przywódcy Emmanuela Macrona na Kremlu. Wizytę Macrona w Moskwie komentowała w TOK FM Anna Łabuszewska, autorka bloga "17 mgnień Rosji" w Tygodniku Powszechnym. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Komisja Europejska chce rozwiązać problem niedoboru półprzewodników w UE. Wspólnocie zależy na własnym, dobrze prosperującym sektorze czipów. Chodzi o szerokie pobudzenie tego sektora – od badań naukowych po produkcję i stworzenie odpornego na zakłócenia łańcucha dostaw. Unijny akt przewiduje uruchomienie ponad 43 mld euro na inwestycje publiczne i prywatne oraz określi środki mające na celu zapobieganie wszelkim przyszłym zakłóceniom w łańcuchach dostaw oraz reagowania na nie wspólnie z państwami członkowskimi i partnerami międzynarodowymi. O tym, na ile ważne są półprzewodniki, mówił w TOK FM Marek Wąsiński z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Cała rozmowa w Podcastach.

140 organizacji przyrodniczych i społecznych z całego świata, 1500 naukowców i naukowczyń z różnych krajów i mieszkańcy gmin sąsiadujących z Puszczą Białowieską - to sygnatariusze listu do Komisji Europejskiej w sprawie budowy zapory wzdłuż granicy z Białorusią. Obrońcy przyrody obawiają się szkodliwego wpływu tej inwestycji na środowisko. Swoje stanowisko złożyli dziś na ręce przedstawicielstwa Komisji w Polsce. Dlaczego zdecydowali się zwrócić właśnie tam - wyjaśniał w TOK FM Radosław Ślusarczyk ze Stowarzyszenia "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot". Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA