REKLAMA

Nasz burmistrz, nasz pan (odcinek 1)

Folwark. Radiowy serial dokumentalny
Data emisji:
2022-02-15 12:00
Prowadzący:
Czas trwania:
38:19 min.
Udostępnij:

Magdalena Dąbrowska jako jedyna dotąd miała odwagę mówić głośno o tym, co ją spotkało. Relacjonuje, jak burmistrz kazał jej jechać do domu zmieniać sukienkę, bo nie podobał mu się jej kolor. Jak ją rozliczał z tego, kto przyjeżdża do niej do domu, z prywatnych spotkań. Rozwiń »

- Wymiotowałam przed pracą, w pracy i po pracy. Nie widziałam dnia, słońca, wiosny - tak wspomina ostatnie miesiące przed odejściem z pracy w Urzędzie Miasta w Kaliszu Pomorskim. Przyznaje, że do podjęcia tej decyzji przekonała ją rodzina, a psychiatra, do którego się zwróciła, zapewniał, że jeśli kiedyś dojdzie do procesu, chce być świadkiem. Magdalena Dąbrowska nie była jedyna. Z ratusza odeszło wiele osób, podobnie jak z podległych burmistrzowi instytucji. Nikt nie chciał mówić. Tu każdy jest związany z ratuszem. Albo sam, albo przez swoich bliskich. Tu nikt z burmistrzem nie chce zadrzeć.

To lokalne rozgrywki? Polityka? Czy może mamy do czynienia z człowiekiem bezwzględnym, pozbawionym skrupułów i "chorym na władzę", jak mówi jeden z bohaterów? A może to on jest w tym wszystkim ofiarą? Podczas pobytu w Kaliszu Pomorskim Michał Janczura dostał SMS-a z zaproszenie na spotkanie. Miało do niego dojść nad jeziorem Bobrowo Wielkie. Tam otrzymał przesyłkę, która wiele zmienia i wiele wyjaśnia. Okazuje się, ze burmistrz i Kalisz Pomorski mają jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FOLWARK

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA