REKLAMA

Tramwajem hultajem przez Warszawę. Jak stolica ściga świat

Gościnnie: Warszawa nadaje
Data emisji:
2022-02-18 05:40
Prowadzący:
Czas trwania:
53:20 min.
Udostępnij:

W 10. odcinku podcastu "Warszawa nadaje" jedziemy najnowszym w stolicy tramwajem, który już został nazwany hultajem. Jest cichobieżny, wyróżnia się skrętnymi wózkami, dzięki czemu - jak mówi pani motornicza Krystyna Golanka - łagodnie wchodzi w łuki. Swoimi wrażeniami z przejazdu dzielą się pasażerowie. O tramwaju opowiada Jarek Osowski, nasz dziennikarz od komunikacji miejskiej, przy mocnym wsparciu Macieja Dutkiewicza, rzecznika Tramwajów Warszawskich. Rozwiń »
W studiu gościmy dr. Michała Beima, specjalistę od miejskiego transportu, który opowiada o renesansie tramwajów na świecie.
Potem skaczemy znów do Warszawy, prawie dosłownie czepiając się tramwaju. Warsawianista Jerzy Majewski opowiada, jak to się niegdyś jeździło tramwajem metodą "na winogrona" i inne ciekawe historie.
Tymczasem Jarek Osowski już czeka na przystanku.
Zaprasza Wojciech Tymowski, gospodarz podcastu "Warszawa nadaje" tworzonego przez dziennikarzy "Gazety Stołecznej" i serwisu Warszawa.wyborcza.pl. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WARSZAWA NADAJE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA