REKLAMA

TOK360: Wzrost napięcia między Rosją i Ukrainą, Niedzielski o łagodzeniu obostrzeń, pierwszy pozew dot. stawki WIBOR

TOK360
Data emisji:
2022-02-17 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:00 min.
Udostępnij:

Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych Antony Blinken ostrzegł, że rosyjskie siły przygotowują się do ataku na Ukrainę w ciągu najbliższych dni. Atak ma być wymierzony w kierunku konkretnych grup Ukraińców. W czasie rosnących napięć we wschodniej części Europy Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powtórzyła słowa kanclerza Niemiec, które wypowiedział podczas wizyty na Kremlu. Rozwiń »
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapewniła, że wspólnota jest przygotowana na każdą ewentualność. Władze Rosji z kolei oświadczyły, że w razie "braku gotowości" USA do porozumiewania się w sprawie prawnie wiążących tzw. gwarancji bezpieczeństwa, (ze strony zachodu) Moskwa "będzie zmuszona reagować, w tym drogą realizacji środków o charakterze militarno-technicznym". Kolejne kroki Kremla komentował w TOK FM Piotr Żochowski, ekspert ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Europie Wschodniej z Ośrodka Studiów Wschodnich. Cała rozmowa w Podcastach.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział że w marcu, jeśli liczba zakażeń spadnie do 10 tys., to będzie rekomendował zniesienie obostrzeń. Podczas wywiadu w TVN24 powiedział, że i tak nie są one "aż tak bardzo przestrzegane". Konsekwencje tej wypowiedzi są łatwe do przewodzenia. - jeszcze mniej osób będzie chodzić w maskach i jeszcze mniej osób będzie się szczepić. O sprawie mówił w TOK FM prof. Robert Flisiak - Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA