REKLAMA

TOK360: Łukaszenka spotkał się z Putinem, nauczyciele żądają podwyżek, ostrzeżenia przed wiatrem

TOK360
Data emisji:
2022-02-18 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:12 min.
Udostępnij:

Aleksandr Łukaszenka spotkał się dzisiaj w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - oficjalnie po to, aby ustalić harmonogram zakończenia wspólnych ćwiczeń wojskowych. Ale ich wspólna konferencja zabrzmiała bardziej jako zapowiedź eskalacji konfliktu z Ukrainą i państwami Zachodu. Białoruski dyktator przestrzegał, że oba sprzymierzone państwa nauczą, jak toczy się wojnę, od czego nie ma ucieczki. Jednocześnie zapewniając, że wojny nikt nie chce. Częściowo powtarzając to co od dawna mówił Władimir Putin - na co zwraca uwagę Wojciech Konończuk, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Po tym jak Wielka Brytania zamknęła wczoraj system złotych wiz, dzięki którym na Wyspach mogli przebywać rosyjscy oligarchowie - dziś wiceminister spraw wewnętrznych Damian Hinds ostrzega, że te już wydane wizy mogą zostać cofnięte. Program został wprowadzony w 2008 roku, aby zachęcić zamożnych ludzi spoza Unii Europejskiej do inwestowania w Wielkiej Brytanii - przypomniał w TOK FM dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. Cała rozmowa w Podcastach.

Pierwsi mieszkańcy będą mogli wrócić do Futaby - ostatniego zamkniętego miasta po katastrofie w elektrowni atomowej Fukushima przed jedenastoma laty. Będzie to możliwe dzięki staraniom japońskich władz, które chwalą się miedzy innymi osiągnięciami w zakresie odbudowy infrastruktury w prefekturze. Po tsunami udało się odtworzyć 99 procent infrastruktury drogowej. Ale i tak zainteresowanie powrotem choćby do wspomnianej już Futaby jest niewielkie. Pod koniec ubiegłego miesiąca to było zaledwie 15 na mieszkających tam przed katastrofą 7 tysięcy osób. Niewyjaśniona pozostaje również kwestia odpowiedzialności za katatrofę - na co zwracała uwagę w TOK FM dr Olga Barbasiewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA