REKLAMA

Zaburzenie flory jelitowej - do czego prowadzą [część 2]

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-02-25 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:40 min.
Udostępnij:

Dysbioza, czyli zaburzenie zaburzenie flory jelitowej jelit, może prowadzić do poważnych chorób. Wczoraj mówiłam o nieswoistych zapaleniach jelit. Inną chorobą jest Zespół jelita Nadwrażliwego - polski skrót ZJN, od nazwy angielskiej - IBS. Jeśli przez dłuższy czas nasza dieta jest nieodpowiednia, palimy papierosy, nadużywamy alkoholu, mamy zbyt mało ruchu i snu a za dużo stresu, to może zmienić się skład bakterii w naszych jelitach: giną „dobre, na ich miejsce wkraczają „złe” Rozwiń »

Organizm nie jest w stanie regenerować błony śluzowej jelit. Staje się ona przepuszczalna - tzn. przepuszcza do organizmu drobnoustroje, wirusy i toksyny. Może wówczas pojawić Zespół jelita Nadwrażliwego.

Objawy pojawiają się najczęściej między 20 a 40 rokiem życia. Choroba ta to jedna z najczęstszych stawianych diagnoz na świecie. Zespół jelita nadwrażliwego to choroba jelita cienkiego i grubego, objawiająca się głównie bólami brzucha oraz zaburzeniami rytmu wypróżnień, które nie wynikają z jakichś zmian organicznych ani biochemicznych. Trzeba wówczas odbudować prawidłową florę bakteryjną, co nie jest takie proste. Jednym ze sposobów odbudowy jest regularne branie probiotyków - naturalnych ew. tych z apteki Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska, gdy biją za, czyli zaburzenie flory jelitowej jelit może prowadzić do poważnych chorób, czyli mówiłam o nieswoistych zapaleniach jelit i inną chorobą jest zespół jelita nadwrażliwego polskich skrót ZGN od nazwy angielskiej IPS i przez dłuższy czas nasza dieta nieodpowiednia palimy papierosy nadużywa alkoholu mamy zbyt mało ruchu snu, a za dużo stresu to może zmienić skład bakterii naszych jelitach giną dobre, a na ich Rozwiń » miejsce wkraczają złe organizm nie jest w stanie regenerować błony śluzowej jelit staje się ona przepuszczalna to znaczy przepuszcza do organizmu drobnoustroje wirusy toksyny może pojawić zespół jelita nadwrażliwego objęłaby najczęściej między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia choroba ta jedna z najczęstszych stawianych jak na świecie zespół jelita nadwrażliwego chorób jelita cienkiego grubego objawiające się głównie bólami brzucha oraz zaburzeniami rytmu wypróżnień, które nie wynikają z jakich zmian organicznych ani chemicznych trzeba wówczas odbudować prawidłową florę bakteryjną co nie jest takie proste 1 ze sposobu odbudowy jest regularne branie probiotyków naturalnych ewentualnie tych z apteki przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA