REKLAMA

Agata Buzek czyta tekst Władimira Sorokina pt. "Potwór z przeszłości"

Gościnnie: Mistrzowie Słowa Gazety Wyborczej
Data emisji:
2022-03-04 20:20
Prowadzący:
Czas trwania:
21:03 min.
Udostępnij:

24 lutego 2022 r. pancerz "oświeconego autokraty", który chronił Putina przez ostatnie 20 lat, pękł i się rozpadł. Świat ujrzał potwora - oszalałego w swoich pragnieniach i bezwzględnego w decyzjach. Monstrum rosło stopniowo, z roku na rok przybierając na sile, nasycając się własną absolutną władzą, imperialną agresją, zawziętością podżeganą przez resentyment wobec upadku ZSRR i nienawiścią do zachodniej demokracji. Teraz Europa ma do czynienia nie z dawnym Putinem, ale z nowym, który zrzucił maskę "partnerstwa biznesowego" i "pokojowej współpracy". Nie będzie już z nim pokoju. Jak i dlaczego do tego doszło? - w 52. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" Agata Buzek czyta tekst Władimira Sorokina pt. "Potwór z przeszłości". Rozwiń »
Co tydzień w sobotę publikujemy dla klubowiczów "Wyborczej" jeden tekst czytany przez wybitne aktorki i wybitnych aktorów. Dołącz do Klubu "Wyborczej", kupując najwyższy, klubowy pakiet prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl/prenumerata. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: MISTRZOWIE SŁOWA GAZETY WYBORCZEJ

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA