REKLAMA

8# Skąd wziąć ropę, jeśli nie z Rosji?

Mam pytanie
Data emisji:
2022-03-10 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
16:48 min.
Udostępnij:

Świat i Polska są zgodni - Rosji trzeba odciąć źródło gotówki ze sprzedaży surowców energetycznych. Rzecz nie jest prosta. W najgorszym wypadku może się skończyć brakami paliw, w najlepszym - podwyżkami cena. Trwają więc gorączkowe poszukiwania chętnych do zwiększenia wydobycia. I dyskusja o kosztach, które trzeba będzie ponieść, by odebrać Moskwie finansowy tlen. Świat więc zastanawia się, skąd wziąć ropę. Zastanawia się i Polska. Rozwiń »

Ta dyskusja przenosi się na polskie stacje benzynowe, gdzie kierowcy dzień w dzień przecierają oczy ze zdumienia. W ciągu ostatnich dwóch tygodni litr benzyny podrożał o złotówkę, na wielu stacjach jej cena przebiła 7 złotych, a największy polski koncern paliwowy wprowadził limity tankowania. Ekonomiści nie mają dobrych wiadomości - to nie koniec. Jak bardzo będą drożeć paliwa? Gdzie Polska kupi ropę, jeśli odetnie się od Rosji? Czy w sprawie ropy naftowej powinniśmy kibicować amerykańskim negocjatorom w Wenezueli? Odpowiedzi na te pytania w najnowszym odcinku podcastu "Mam pytanie".

Powiemy też, dlaczego rosyjskie tankowce zawracają na morzach i oceanach, i komu służy rurociąg "Przyjaźń". Zapraszamy.
Partnerem podcastu jest firma doradcza EY. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: MAM PYTANIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA