REKLAMA

Herstorie: nie wpuścili ich drzwiami, więc weszły oknem - pierwsze lekarki

Gościnnie: Wysokie Obcasy
Data emisji:
2022-03-21 15:50
Czas trwania:
37:27 min.
Udostępnij:

"To niemożliwie, żeby kobieta, której ręce cuchną posoką, mogła mieć tę samą naturę czy uczucia co większość kobiet", pisały gazety. XIX wiek nie był, mówiąc łagodnie, przyjazny kobietom w medycynie. Dużo atramentu wylano na udowadnianie, jak to nasze panie kochane są za delikatne, za skromne i za głupiutkie na medycynę, jak to od nadmiaru edukacji więdnie im macica, a myśli skręcają ku niebezpiecznej (dla społeczeństwa) niezależności. Ale one, pionierki medycyny, a przy okazji praw kobiet, się zawzięły. Mimo rzucanych im pod nogi kłód zdobyły dyplom i zaczęły leczyć. Rozwiń »

W dzisiejszym odcinku podcastu “Herstorie Wysokich Obcasów” Katarzyna Wężyk i Natalia Waloch opowiadają o pierwszych brytyjskich lekarkach: Elizabeth Garrett i Sophii Jex-Blake.

Więcej o podcaście i jego bohaterkach na @herstoriewo

A o kobietach, które przełamały męski monopol w medycynie przeczytacie w książce Olivii Campbell “Na łasce brutali. Kobiety w świecie medycyny” wydanej przez wydawnictwo Znak Literanova.
Partnerem podcastu jest Wydawnictwo Znak Literanova Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WYSOKIE OBCASY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA