REKLAMA

Daria Połunina czyta tekst Renaty Lis pt. "Oskarżamy"

Gościnnie: Mistrzowie Słowa Gazety Wyborczej
Data emisji:
2022-03-25 20:00
Prowadzący:
Czas trwania:
35:31 min.
Udostępnij:

Adam urodził się w małym mieście na Podkarpaciu w tradycyjnej, katolickiej rodzinie. Był to świat bez gejów – ludzie nie znali takich osób ani takiego słowa. Co innego słowo „pedał" – to było w powszechnym użyciu. Adam nie wiedział, co oznacza, ale od razu pojął, że to wstyd i hańba. Nikt nie chciał być pedałem. Mężczyźni i kobiety z jego otoczenia łączyli się w pary, brali ślub w kościele i mieli dzieci. Tak jak jego rodzice. Rozwiń »

W rodzinie Adama nie rozmawiało się o uczuciach. Przy świątecznym stole oprócz wąsatych żartów krążyły plotki o kuzynach, przepisy kulinarne, sensacje z życia celebrytów. Mówiono o wszystkim, tylko nie o tym, co naprawdę ważne. Adam uczył się od najbliższych, że każdy impuls psychiczny, który mógłby zakłócić tę fałszywą rodzinną idyllę, należy w sobie stłumić i głęboko schować - tak zaczyna się tekst Renaty Lis pt. "Oskarżamy", który w 55. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" czyta Daria Połunina. Tekst ukazał się w "Książkach. Magazynie do Czytania". Co tydzień w sobotę publikujemy dla klubowiczów "Wyborczej" jeden tekst czytany przez wybitne aktorki i wybitnych aktorów. Dołącz do Klubu "Wyborczej", kupując najwyższy, klubowy pakiet prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl/prenumerata. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: MISTRZOWIE SŁOWA GAZETY WYBORCZEJ

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA