REKLAMA

Podsumowanie dnia (29.03.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-03-29 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
16:36 min.
Udostępnij:

Rosja zaczęła wycofywać część sił spod Kijowa - podaje CNN, powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie. Waszyngton ocenia, że jest to oznaka zmiany szerszej strategii Rosji, by skoncentrować walki na wschodzie Ukrainy. Pośrednio przyznaje to rosyjski wiceminister obrony Aleksandr Fomin, który zapowiedział, ograniczy swoje działania wojskowe na odcinkach pod Kijowem i Czernihowem. Tyle, że zapewniał, ze nie chodzi o zmianę taktyki, ale wzbudzenie wzajemnego zaufania", potrzebnego do zawarcia porozumienia pokojowego. Ostrzał rakietowy jest prowadzony, mimo taktycznych sukcesów ukraińskiej armii - mówił w programie Połączenie Piotr Andrusieczko z Outride.rs i Gazety Wyborczej. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Neutralność za gwarancje bezpieczeństwa - taką propozycję miał przedstawić na dzisiejszych rozmowach delegacji Ukrainy i Rosji w Stambule przedstawiciel władz w Kijowie. Wśród państw, które miałyby być gwarantem - główny ukraiński negocjator - wymienił między innymi Polskę. Obok niej USA, Chiny, Kanadę, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy i Włochy. Poza kwestią neutralności i gwarancji Ukraina miała także przedstawić propozycję wprowadzenia 15-letniego okresu konsultacji w sprawie statusu zaanektowanego przez Rosję Półwyspu Krymskiego. Czym dziś zadowoliłby się Władimir Putin? O tym w programie A teraz na poważnie mówiła prof Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Cała rozmowa w Podcastach.

Od początku inwazji polsko-ukraińską granice przekroczyły już ponad 2 miliony 300 tysięcy osób. Miejsca noclegowe są przepełnione, wolontariusze zmęczeni, ale polski rząd deklaruje, że nie chce prosić o pomoc międzynarodową. To kwestia polityczna - mówiła w TOK FM profesor Patrycja Matusz z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Cała rozmowa w Podcastach.

Minister obrony Węgier Tibor Benkoe informuje o odwołaniu spotkania szefów resortów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej, które miało się odbyć w tym kraju. Ministrowie z Polski i Czech ogłosili wcześniej, że nie wezmą w nim udziału z powodu stosunku Węgier do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ten stosunek sprowadza się do niechęci wobec ograniczania importu rosyjskich surowców, byle tylko nie zdenerwować elektoratu przed niedzielnymi wyborami, w których i tak partia premiera Victora Orbana jest faworytem. O sprawie mówił w TOK FM Dominik Hejj, analityk ds. europejskich Polityki Insight i Instytutu Europy Środkowej oraz portalu kropka.hu. Cała rozmowa w Podcastach.

Mamy 6608 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce; zmarło 110 osób z COVID-19. W Europie cały czas rosną liczby nowych infekcji, a koronawirus nadal jest groźny – mówiła w TOK FM wirusolożka, profesor Agnieszka Szuster-Ciesielska. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA