REKLAMA

Mamo, ja Ciebie uratowałem. Warszawiacy przyjmują dzieci z Ukrainy

Gościnnie: Warszawa nadaje
Data emisji:
2022-04-01 05:30
Prowadzący:
Czas trwania:
58:27 min.
Udostępnij:

Warszawa ma około 300 tysięcy nowych mieszkańców z Ukrainy. Ukraińscy uczniowie właśnie zaczynają naukę w warszawskich szkołach. Zatem mówimy "dobryj deń" i wchodzimy do szkoły podstawowej przy ul. Ruskowy Bród na Białołęce, która otworzyła aż sześć klas przygotowawczych dla młodych Ukraińców. Rozwiń »
Po szkole oprowadzają autorka tego odcinka podcastu, na co dzień jego producentka Urszula Pieczek, dyrektor szkoły Tomasz Remiszewski, Julka z samorządu szkolnego i Vlad - młody Ukrainiec z szóstej klasy.
Naszą gościnią w studiu jest Agnieszka Dąbrowska, psychiatra dorosłych, a także dzieci i młodzieży. Rozmawiamy o tym, co powinniśmy wiedzieć o przybyszach z Ukrainy, by jak najlepiej ułożyć sobie wzajemne relacje. A także o tym, jak nasze dzieci mają się oswajać z nową dla nich sytuacją, by również miały dobry kontakt z ukraińskimi rówieśnikami.
Na zakończenie felieton przeczyta jego autorka, ukraińska pisarka Ksenia Charczenko, która ze swoim małym synem przyjechała do Polski i stara się zacząć życie od nowa. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WARSZAWA NADAJE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA