REKLAMA

"Jako inwigilowana stałam się pokrzywdzoną." Na własnej, prokuratorskiej skórze poczuła jak głęboką ingerencją jest podsłuch

Panoptykon 4.0
Data emisji:
2022-04-07 19:00
Audycja:
Prowadzący:
W studio:
Czas trwania:
42:38 min.
Udostępnij:

W Panoptykonie jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, w której funkcjonariusze państwowi twierdzą, że inwigilacja w Polsce jest pod kontrolą albo nie jest nadużywana. A co w sytuacji, kiedy to funkcjonariuszka staje się ofiarą inwigilacji? Ano, na przykład, zaczyna rozumieć, jak intymne sfery narusza szeroko rozumiany podsłuch. Rozwiń »

W listopadzie ubiegłego roku media i organizacje pozarządowe, w tym Panoptykon, informowały o największym skandalu inwigilacyjnym dekady - aferze z użyciem oprogramowania Pegasus. Pierwszą ujawnioną osobą dotkniętą tą inwigilacją była prokuratorka Ewa Wrzosek. Do dziś nie wiadomo, dlaczego do tego doszło i czy chodziło o jej aktywność w stowarzyszeniu niezależnych prokuratorów lub wszczęcie postępowania w sprawie tzw. wyborów kopertowych.

W dzisiejszym odcinku podcastu Wojciech Klicki rozmawia właśnie z Ewą Wrzosek - prokuratorką z 26-letnim doświadczeniem, członkinią stowarzyszenia niezależnych prokuratorów Lex Super Omnia walczącego z upolitycznieniem prokuratury, o tym, jak żyje się ze świadomością o byciu inwigilowanym i czy ktoś poniesie za to odpowiedzialność. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PANOPTYKON 4.0

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA