REKLAMA

Wojna i śmiech. Ukraińcy to potrafią, Rosjanie stracili

Gościnnie w TOK FM: Tygodnik Polityka - Kultura na weekend
Data emisji:
2022-04-09 11:00
Czas trwania:
34:10 min.
Udostępnij:

O tym, że literatura ukraińska potrafi śmiać się z wojny, a Ukraińcy potrafią śmiać się z samych siebie, opowiada w „Kulturze na weekend” Marcin Gaczkowski. Rozwiń »

– Ukraińcy w straszliwych, trudnych okolicznościach potrafią się śmiać i wyśmiać wroga, który najwyraźniej zatracił zdolność do śmiechu. W Rosji zamarła tradycja satyry politycznej – mówi tłumacz i znawca literatury ukraińskiej Marcin Gaczkowski w kolejnym wydaniu naszego podkastu. Bo zamiast kłócić się o kulturę rosyjską, można teraz po prostu zajmować się kulturą ukraińską, która jest niezwykle bogata, tylko ciągle zbyt mało widoczna. Mamy to szczęście, że w ostatnim czasie po polsku ukazało się kilka ważnych książek ukraińskich opowiadających o wojnie, a teraz premierę miała „Córeczka” Tamary Dudy. Co łączy takich pisarzy jak Serhij Żadan, Wołodymyr Rafiejenko czy Tamara Duda? Opowiada Marcin Gaczkowski, a rozmowę prowadzi Justyna Sobolewska. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: KULTURA NA WEEKEND TYGODNIKA POLITYKA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA