REKLAMA

Podsumowanie dnia (14.04.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-04-14 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:09 min.
Udostępnij:

W 50. dniu wojny wojska ukraińskie pochwaliły się kolejnym sukcesem w walce z Rosjanami. W wyniku ostrzału przy użyciu pocisków manewrujących "Neptun" - krążownik rakietowy Moskwa, znajdujący się na Morzu Czarnym. został poważnie uszkodzony. Pentagon poinformował, że na pokładzie doszło do co najmniej jednej eksplozji, po której okręt popłynął do portu do naprawy. Wcześniej ukraińska armia informowała, że krążownik przewrócił się i zaczął tonąć. Do końca nie wiadomo, jaka jest skala zniszczeń. Jeden z możliwych scenariuszy, kiedy jednostka nie może dotrzeć do portu samodzielnie, omawiał w audycji „A teraz na poważnie” dr Michał Piekarski z Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Uniwersytetu Wrocławskiego. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Wschodnia część Ukrainy atakowana jest praktycznie bez przerwy. W ciągu minionej nocy ostrzały i eksplozje było słychać między innymi w obwodach charkowskim, ługańskim, donieckim i chersońskim. Według ekspertów Rosjanie będą starali się między innymi zdobyć miasto Izium, aby otoczyć ukraińskie wojska w tak zwanym "kotle". Walki w Donbasie mogą przybrać charakter wojny manewrowej, tłumaczył w TOK FM Michał Kacewicz, dziennikarz telewizji Biełsat. Cała rozmowa w Podcastach.

W regionach, gdzie prowadzone są walki, rośnie liczba cywilnych ofiar. W Irpieniu z rąk Rosjan miało zginąć 300 cywilów. Miasto zostało wyzwolone przez wojska ukraińskie na początku kwietnia. Ale jak mówiła w TOK FM radna tego miasta Natalia Izdebska, powrót mieszkańców do domów nadal nie jest możliwy.  Cała rozmowa w Podcastach.

Znów zaostrza się konflikt pomiędzy Kirgistanem z Tadżykistanem. I to dokładnie rok od najpoważniejszych w ostatnich latach starć pomiędzy tymi państwami. Chodziło wtedy o kontrolowanie jednego z zasobów wodnych w regionie. Ale są jeszcze inne powody konfliktu o których mówił w TOK FM Arkadiusz Legieć z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA