REKLAMA

Podsumowanie dnia (15.04.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-04-15 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:27 min.
Udostępnij:

Obiektem ataków znów staje się Kijów. Według świadków - obronie przeciwlotniczej udało się udaremnić ataki rakietowe. O nastrojach panujących w mieście mówił w audycji Popołudnie Radia TOK FM Piotr Andrusieczko z Outride.rs i Gazety Wyborczej. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Na 54 proc. głosów może liczyć urzędujący prezydent Francji Emmanuel Macron w II turze wyborów prezydenckich - która już za ponad tydzień. Tak wynika z najnowszego sondażu. Tym samym gospodarz Francji zyskuje od ubiegłego tygodnia jeden punkt procentowy. Jego kontrkandydatką, tak jak przed pięcioma laty, jest liderka skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen. Wtedy Macron miał nad nią dużą przewagę, tym razem Le Pen depcze mu po piętach. Ostatnie sondaże komentował w audycji Światopodgląd w rozmowie z Agnieszką lichnerowicz dr hab. Michał Kozłowski z Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, reprezentujący Le Monde Diplomatique i Bez Dogmatu. Cała rozmowa w Podcastach.

Do co najmniej 152 wzrosła liczba Palestyńczyków rannych w starciach z izraelską policją, do których doszło dzisiaj rano na terenie meczetu Al-Aksa w Jerozolimie. 40 z nich trafiło do szpitala. Zatrzymano ponad 80 Palestyńczyków. Napięcia w Jerozolimie narastają, a żydowskie obchody Paschy i chrześcijańskie święto Wielkanocy zbiegły się w tym roku z ramadanem - muzułmańskim świętym miesiącem. I podobnie jest co roku. Wydarzenia sprzed 12 miesięcy przypomniał w TOK FM Jarosław Kociszewski z Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints i portalu Nowa Europa Wschodnia. Cała rozmowa w Podcastach.

Ambasador Ukrainy w Polsce - w rozmowie z TOK FM - krytycznie o decyzji rządu o odłożeniu w czasie embarga na rosyjski gaz LPG. Natychmiastowego wstrzymania dostaw tego surowca chciał Senat w poprawce do ustawy sankcyjnej. Na to rozwiązanie nie zgodził się PiS, ale premier zapowiada, że wróci do tematu za kilka miesięcy. Nasz reporter Maciej Kluczką był dziś w ukraińskiej ambasadzie w Warszawie i rozmawiał z ambasadorem Andriejem Deszczycą. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA