REKLAMA

Festiwale wracają na dobre. Co czeka kinomanów?

Gościnnie w TOK FM: Tygodnik Polityka - Kultura na weekend
Data emisji:
2022-04-17 10:50
Prowadzący:
Czas trwania:
40:12 min.
Udostępnij:

Wiosna w Krakowie należy do trzech festiwali filmowych. Jakie atrakcje przyniosą kinomanom? Rozwiń »

W ramach Kraków Culture – projektu skupiającego różne wydarzenia kulturalne w Krakowie – odbywa się szereg często światowej rangi imprez. W naszym podkaście skupiamy się tym razem na kinie. Pandemiczne perturbacje wymusiły w poprzednich latach radykalne zmiany zarówno w formule (pojawiły się m.in. wersje hybrydowe koncertów, przeglądów, premier), jak i terminowe (wiele pokazów przesunięto na jesień). Po dwuletniej przerwie chciałoby się powiedzieć, że wracamy wreszcie do normalności, gdyby nie wojna trwająca u naszych granic.

Czy w tych warunkach, gdy na Wschodzie giną dziesiątki tysięcy ludzi, wypada się bawić? Jak festiwale zamierzają wspierać Ukrainę? Jakie inne atrakcje przygotowali organizatorzy jubileuszowej, XV edycji Mastercard Off Camera przyciągającego gwiazdy kina niezależnego, Festiwalu Muzyki Filmowej oraz jednego z najstarszych w naszym kraju i najbardziej zasłużonych konkursów filmów dokumentalnych w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego? O programie, założeniach, gościach i niespodziankach opowiadają Januszowi Wróblewskiemu Grzegorz Stępniak, Olga Lany i Michael Łyczek – programerzy i współorganizatorzy krakowskiego życia kulturalnego. Więcej o tych trzech imprezach w najnowszym wydaniu kwartalnika „Kraków Culture”. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: KULTURA NA WEEKEND TYGODNIKA POLITYKA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA