REKLAMA

Podsumowanie dnia (19.04.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-04-19 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
19:26 min.
Udostępnij:

Rosja ogłosiła, że rozpoczyna "nowy etap operacji", a jej celem jest "całkowite wyzwolenie terytorium Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej". Władze Ukrainy twierdzą. że Moskwa ma jeszcze dwa cele utworzenie połączenia lądowego między tym terytorium a anektowanym Krymem oraz zniszczenie ukraińskich sił zbrojnych. To jest etap wojny o wszystko - mówił w ATNP generał dywizji w stanie spoczynku prof. Bogusław Pacek. Rosyjscy generałowie widzą tam większe szanse na zwycięstwo. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Wojska Putina szturmują zakłady Azowstal, jeden z ostatnich bastionów ukraińskich w Mariupolu, który broni się od blisko dwóch miesięcy. Zwiększa się też skala wywózek z miasta - mówiła Jakubowi Jaszewskiemu w programie Połączenie Anna Maria Dyner z PISM. Cała rozmowa w Podcastach.

Andrzej Malinowski, były prezydent organizacji Pracodawcy RP, był szpiegowany za pomocą oprogramowania Pegasus – dowiedział się Onet. Do takich wniosków doszli analitycy z pracowni badawczej Citizen Lab przy uniwersytecie w Toronto. Do włamania doszło najprawdopodobniej 27 lutego 2018 r. Malinowski był wtedy szefem Pracodawców RP i członkiem Rady Dialogu Społecznego powoływanej przez prezydenta. Citizen Lab nie wyklucza, że "infekcji" było więcej— Wstyd mi za polskie państwo. Moje jedyne "przestępstwo" jest takie, że upominałem się o normalność w gospodarce — podkreśla Malinowski w rozmowie z Onetem.
Oprogramowanie szpiegowskie Pegasus prawdopodobnie zostało użyte do zainfekowania sieci w biurze brytyjskiego premiera Borisa Johnsona na Downing Street, uważają badacze z kanadyjskiej organizacji Citizen Lab zajmującej się bezpieczeństwem internetowym. Informację o tym podał w niedzielę, w szerszym tekście na temat Pegasusa i programów szpiegujących, amerykański magazyn "The New Yorker".
Mało? Przy pomocy Pegasusa szpiegowanych było co najmniej 65 polityków katalońskich. Niewylkuczone, że stoi za tym hiszpański rząd. Ten przypadek omawiali szerzej w programie Połączenie Jakub Janiszewski i profesor Małgorzata Myśliwiec z Uniwersytetu Śląskiego. Cała rozmowa w Podcastach.

Warszawa uczciła bohaterów powstania w getcie warszawskim. Dzisiaj mija 79 lat od wybuchu tego pierwszego miejskiego powstania w okupowanej przez Niemców Europie. W południe przed Pomnikiem Bohaterów Getta kwiaty złożyli przedstawiciele władz centralnych i samorządowych oraz reprezentanci organizacji żydowskich i mieszkańcy Warszawy. Na ulice Warszawy wyszło dzisiaj 1100 wolontariuszy, żeby rozdać przechodniom papierowe żonkile. Dlaczego - to historia powtarzana od lat. Ale warto usłyszeć ją ponownie, o co Agnieszka Lichnerowicz w programie Światopodgląd poprosiła dyrektora muzeum POLIN Zygmunta Stępińskiego. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA