REKLAMA

14# Dlaczego Niemcy nie potrafią się odciąć od Rosji?

Mam pytanie
Data emisji:
2022-04-21 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
28:08 min.
Udostępnij:

Niemcy nie chcą rozejść się z Rosją. A przynajmniej nie planują tego rozejścia szybko. Połączeni milionami więzów gospodarczych płacą Rosji setki milionów dolarów dziennie za same tylko dostawy gazu, bo bez niego niemiecka gospodarka, jedna z najprężniejszych na świecie, straci moc. Krytycy strategii, wedle której Berlin polega na rosyjskich surowcach, mówią o sztucznym dopalaniu przemysłu, o ekonomii na sterydach, która w oparciu o tanie paliwa z Rosji budowała swoją przewagę nad tymi bardziej ostrożnymi. Rozwiń »

O Niemczech mówi się dzisiaj w Europie - Wielki Hamulcowy. Bo wstrzymują europejskie decyzje o całkowitym zakazie sprowadzania rosyjskich surowców, a globalne niemieckie firmy nie wycofały się z biznesów w Rosji.

Dlaczego Berlin nie chce przeciąć więzów z Moskwą? Czy Niemcom grozi rewolucja społeczna, wysokie bezrobocie i masowe ubóstwo? Ile będzie ich kosztować ścisłe embargo surowcowe? I w końcu jak to się stało, że ze wszystkich państw europejskich to właśnie Niemcy są najbliżej z Rosją?

O tym w najnowszym odcinku podcastu "Mam pytanie".
Partnerem podcastu jest firma doradcza EY. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: MAM PYTANIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA