REKLAMA

Rozlicz swój PIT przez internet! Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-04-25 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:15 min.
Udostępnij:

W dzisiejszym przewodniku kilka słów o… podatkach. Ale nie będę opowiadał o progach, ulgach czy odliczeniach, tylko o rozliczaniu swojego PIT-a przez internet. A dokładniej jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego. Bo jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim, trzeba wejść na stronę podatki.gov.pl i następnie w prawej górnej części kliknąć w "e-Urząd Skarbowy" i potem w guzik logowania. Teraz pora wybrać sposób zalogowania. Rozwiń »

Po pierwsze, można to zrobić posiadając tzw. Profil Zaufany. Wtedy wystarczy podać ustalony wcześniej login i hasło i uwierzytelnić operację jednorazowym kodem.

Jeśli nie posiadają Państwo Profilu Zaufanego, można próbować zalogować się poprzez bankowość elektroniczną. Albo przez tzw. mojeID na głównej stronie logowania, albo po kliknięciu w Profil Zaufany i wybraniu po prawej stronie odpowiedniej instytucji finansowej.

Do e-Urzędu Skarbowego można dostać się również przez aplikację mObywatel. Należy wtedy w głównym ekranie aplikacji wybrać mObywatel (mTożsamość), następnie na dole ekranu dotknąć guzik "Przekaż" i potem wybrać przekazanie danych Instytucji lub firmie. Wtedy uruchomi się aparat, którym należy zeskanować wygenerowany na stronie kod QR.

Jeśli posiadają Państwo dowód osobisty z warstwą elektroniczną, do portalu podatkowego zalogujecie się zbliżając go do smartfona podczas uruchomionej aplikacji eDo lub podłączonego do komputera czytnika NFC. Wcześniej jako sposób logowania trzeba wybrać link "e-dowód".

Jest też aplikacja na komputery Podpis GOV, dzięki której można korzystać z certyfikatu kwalifikowanego oraz zalogować się do profilu zaufanego i podpisywać elektronicznie dokumenty.

Jeśli wolą Państwo liczby, można się zalogować podając dane podatkowe, dokładnie przychody za 2021 i 2020 rok.

Tak więc możliwości zalogowania się do e-Urzędu Skarbowego jest sporo. A przypominam, z fiskusem należy rozliczyć się najpóźniej do 2 maja. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam w dzisiejszym przewodniku kilka słów o podatkach, ale nie będę opowiadał o progach ulgach odliczeniach tylko o rozliczaniu swojego pita przez internet, a dokładniej jak zalogować się do e-Urzędu skarbowego, bo jest na to kilka sposobów przede wszystkim trzeba wejść na stronę podatki kropkę go w kropkę PL następnie prawej górnej części kliknąć w urząd skarbowy apotem w guzik logowania teraz pora wybrać sposób Rozwiń » zalogowania po pierwsze, można to zrobić posiadając tzw. profil zaufany wtedy wystarczy podać ustalone wcześniej login hasło i uwierzytelnić operacje jednorazowym kodem jeśli nie posiadają państwo profilu zaufanego można próbować zalogować się poprzez bankowość elektroniczną albo przez tzw. mojej Aidy na głównej stronie logowania albo po kliknięciu w profil zaufany i wybraniu po prawej stronie odpowiedniej instytucji finansowej do e-Urzędu skarbowego można dostać się również przez aplikację mObywatel należy wtedy głównym ekranie aplikacji wybrać mObywatel w nawiasie MTF Zamość następnie na dole ekranu dotknąć guzik przekaż i potem wybrać przekazanie danych instytucji lub firmie wtedy uruchomić aparat, którym należy zeskanować wygenerowany na stronie kod QR jeśli posiadają państwo dowód osobisty z warstwą elektroniczną do portalu podatkowego zaloguje się, zbliżając go do smartfona podczas uruchomionej aplikacji Edo lub podłączonego do komputera czytnika NIFC wcześniej jako sposób logowania trzeba wybrać link e-dowód jest też aplikacja na komputery podpis gov, dzięki której można korzystać z certyfikatu kwalifikowanego oraz zalogować się do profilu zaufanego i podpisywać elektronicznie dokumenty jeśli wolą państwo liczby można się zalogować, podając dane podatkowe dokładnie przychody za 20212020 rok, tak więc możliwości zalogowania się do e-Urzędu skarbowego jest sporo, a przypominam z fiskusem należy rozliczyć się najpóźniej do 2maja Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA