REKLAMA

Jak ustawić w komunikatorze automatyczne kasowanie wiadomości?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-04-26 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:37 min.
Udostępnij:

Chyba każdy z nas korzysta codziennie przynajmniej z jednego komunikatorów internetowych. Dzisiejszy Przewodnik jest dla tych Państwa, którzy cenią sobie poufność i bezpieczeństwo przekazywanych wiadomości. Powiem jak ustawić czas, po którym takie wiadomości mają automatycznie zniknąć z aplikacji. Rozwiń »

Najpierw Signal. Można ustawić czas dla wszystkich nowych konwersacji. W lewej górnej części ekranu należy dotknąć swoje zdjęcie profilowe. W iPhonie należy wybrać potem "Ustawienia", w Androidzie pojawią się od razu. Następnie wejść do zakładki "Prywatność" i potem "Znikających wiadomości". Tam wybiorą Państwo odpowiedni czas - od 5 minut do 4 tygodni, ale można ręcznie wprowadzić swój ustalony czas, nawet 1 sekundę. Przypominam, to ustawienie działa w nowych konwersacjach. Aby ustawić czas znikania wiadomości w dotychczas prowadzonych wiadomościach, należy wejść do konwersacji, kliknąć w nazwę kontaktu na górze ekranu i wejść do zakładki znikających wiadomości. Tu oczywiście można wprowadzić indywidualne czasy.

Podobnie jest w Whatsappie czyli ustawia się czas usuwania wiadomości dla nowych czatów, czyli zmiana nie wpływa na te dotychczas otwarte. Po wejściu w ustawienia trzeba wejść do zakładki "Konto", potem w "Prywatność" i następnie w "Czas do zniknięcia wiadomości". Tu do wyboru są tylko 3 warianty - 24 godziny, 7 dni lub 90 dni. W prowadzonym czacie należy dotknąć na górze ekranu nazwy kontaktu i przejść do zakładki "Znikające wiadomości".

W Telegramie czas usuwania wiadomości ustala się oddzielnie dla każdej konwersacji. Na ekranie czatu, po dotknięciu nazwy kontaktu na górze ekranu należy dotknąć trzech kropek i wybrać auto-usuwanie.

W Messengerze jest trochę inaczej. Nie da się z góry ustawić czasu. W tej aplikacji trzeba wejść do trybu znikających wiadomości. Aby to zrobić w ekranie czatu można przeciągnąć palcem ekran do góry lub po dotknięciu nazwy kontaktu w górze ekranu należy wybrać tryb znikających wiadomości. Można też wybrać przejście do tajnej konwersacji, czyli w pełni szyfrowanej rozmowy Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam chyba każdy z nas korzysta codziennie przynajmniej jednego z komunikatorów internetowych dzisiejszy przewodnik jest dla tych państwa, którzy cenią sobie poufność i bezpieczeństwo przekazywanych wiadomości bowiem jak ustawić czas, po którym takie wiadomości mają być automatycznie skasowane w aplikacji najpierw Signal można ustawić czas dla wszystkich nowych konwersacji w lewej górnej części ekranu należy dotknąć Rozwiń » swoje zdjęcie profilowe w iPhonie należy wybrać potem ustawienia w Androidzie z kolei pojawią się te ustawienia od razu następnie trzeba wejść do zakładki prywatność i potem znikających wiadomości tam wybiorą państwo odpowiedni czas od 5 minut do 4 tygodni, ale można ręcznie wprowadzić swój ustalony czas nawet 1 sekundę przypominam to ustawienie działa w nowych konwersacja ach, aby ustawić czas znikanie wiadomości w dotychczasowych prowadzonych wiadomościach należy wejść do konwersacji kliknąć nazwę kontaktu na górze ekranu i wejście do zakładki znikające wiadomości tu oczywiście można wprowadzić indywidualne czasy podobnie jest dowódca pie, czyli ustawia się czas usuwania wiadomości dla nowych czatów, czyli zmiana nie wpływa na te dotychczas otwarte po wejściu w ustawienia trzeba wejść do zakładki konto potem prywatność i następnie czas zniknięcia wiadomości tu do wyboru są 3 warianty 24 godziny 7 dni lub 92 wprowadzonym już czacie należy dotknąć na górze ekranu nazwy kontaktu i przejść do zakładki znikające wiadomości wtedy g czas usuwania wiadomości ustala się oddzielnie dla każdej konwersacji na ekranie czatu po dotknięciu nazwę kontaktu na górze ekranu należy dotknąć 3 kropek po prawej stronie i wybrać auto usuwanie w Messengerze jest trochę inaczej nie da się z góry ustawić czasu z tej aplikacji trzeba wejść do trybu znikających wiadomości, aby to zrobić na ekranie czatu można przeciągnąć palcem ekran do góry lub po dotknięciu nazwę kontaktu na górze ekranu po wybraniu trybu znikających wiadomości można też wybrać przejście do tajnej konwersacji, czyli w pełni szyfrowane rozmowy i obok pola do wpisywania tekstu ustawić czas, po którym znikną te wiadomości z prowadzonej właśnie konwersacji wszystkie instrukcje, o których dzisiaj powiedziałem znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu w naszym archiwum na tokfm PL Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA