REKLAMA

Jak ustawić w komunikatorze automatyczne kasowanie wiadomości?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-04-26 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:37 min.
Udostępnij:

Chyba każdy z nas korzysta codziennie przynajmniej z jednego komunikatorów internetowych. Dzisiejszy Przewodnik jest dla tych Państwa, którzy cenią sobie poufność i bezpieczeństwo przekazywanych wiadomości. Powiem jak ustawić czas, po którym takie wiadomości mają automatycznie zniknąć z aplikacji. Rozwiń »

Najpierw Signal. Można ustawić czas dla wszystkich nowych konwersacji. W lewej górnej części ekranu należy dotknąć swoje zdjęcie profilowe. W iPhonie należy wybrać potem "Ustawienia", w Androidzie pojawią się od razu. Następnie wejść do zakładki "Prywatność" i potem "Znikających wiadomości". Tam wybiorą Państwo odpowiedni czas - od 5 minut do 4 tygodni, ale można ręcznie wprowadzić swój ustalony czas, nawet 1 sekundę. Przypominam, to ustawienie działa w nowych konwersacjach. Aby ustawić czas znikania wiadomości w dotychczas prowadzonych wiadomościach, należy wejść do konwersacji, kliknąć w nazwę kontaktu na górze ekranu i wejść do zakładki znikających wiadomości. Tu oczywiście można wprowadzić indywidualne czasy.

Podobnie jest w Whatsappie czyli ustawia się czas usuwania wiadomości dla nowych czatów, czyli zmiana nie wpływa na te dotychczas otwarte. Po wejściu w ustawienia trzeba wejść do zakładki "Konto", potem w "Prywatność" i następnie w "Czas do zniknięcia wiadomości". Tu do wyboru są tylko 3 warianty - 24 godziny, 7 dni lub 90 dni. W prowadzonym czacie należy dotknąć na górze ekranu nazwy kontaktu i przejść do zakładki "Znikające wiadomości".

W Telegramie czas usuwania wiadomości ustala się oddzielnie dla każdej konwersacji. Na ekranie czatu, po dotknięciu nazwy kontaktu na górze ekranu należy dotknąć trzech kropek i wybrać auto-usuwanie.

W Messengerze jest trochę inaczej. Nie da się z góry ustawić czasu. W tej aplikacji trzeba wejść do trybu znikających wiadomości. Aby to zrobić w ekranie czatu można przeciągnąć palcem ekran do góry lub po dotknięciu nazwy kontaktu w górze ekranu należy wybrać tryb znikających wiadomości. Można też wybrać przejście do tajnej konwersacji, czyli w pełni szyfrowanej rozmowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA