REKLAMA

SMS o zaległości podatkowej? Uwaga, to oszustwo!

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-04-27 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Bezpieczeństwo to jeden z głównych tematów poruszanych w Przewodniku Technologicznym. Wczoraj opowiadałem Państwu jak ustawić automatyczne usuwanie wiadomości w komunikatorach, a przedwczoraj o tym jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego aby rozliczyć się z fiskusem przez internet. Zapraszam na tokfm.pl oraz do naszej aplikacji mobilnej. Dzisiaj ostrzeżenie przed SMSami wysyłanymi przez oszustów. Rozwiń »

Coraz częściej pojawiają się sygnały o wiadomościach lub nawet telefonach od złodziejek i złodziei próbujących wcisnąć kit o nadpłacie lub zaległości podatkowej. W SMSach lub mailach są jeszcze linki do rzekomego uregulowania należności. Proszę nie dać się nabrać, bo strony są łudząco podobne do stron banków. Podając dane umożliwiają Państwo oszustom i oszustkom wyczyszczenie swoich kont.

Proszę pamiętać, że skarbówka chcąc się z Państwem skontaktować, albo wysyła list polecony lub prowadzi korespondencję na portalu usług publicznych ePUAP. Proszę nie klikać w linki w SMSach.

Jeśli ktoś z Państwa padł ofiarą oszustwa, należy jak najszybciej zastrzec w banku swoje konto oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA