REKLAMA

Magdalena Schejbal czyta tekst Roberta Jurszy pt. "Czy ktoś widział Zygmusia?"

Gościnnie: Mistrzowie Słowa Gazety Wyborczej
Data emisji:
2022-04-22 20:20
Prowadzący:
Czas trwania:
25:58 min.
Udostępnij:

Jest tak skryty, że mówią o nim: "Nieuchwytny Duch Puszczy". Obok niedźwiedzia i wilka to największy drapieżnik polskich lasów i jedyny duży dziki kot w Polsce. Rozwiń »
Od blisko 30 lat trwają wysiłki, by na stałe zwiększyć liczebność rysi w Polsce. Wyniki wciąż nie są zadowalające. Podczas inwentaryzacji przyrodniczej w 2001 r. naliczono około 200 rysi. Około 100 osobników liczy zamieszkująca m.in. Bieszczady populacja karpacka i około 100 populacja nizinna, zwana też bałtycką, która żyje m.in. w Puszczy Białowieskiej. Szacuje się, że dziś liczebność rysi jest co najwyżej nieznacznie większa. Zdaniem ekspertów, zmieściłoby się ich w kraju dwa, a nawet trzy razy więcej - w 59. odcinku podcastu "Mistrzowie Słowa" Magdalena Schejbal czyta tekst Roberta Jurszy pt. "Czy ktoś widział Zygmusia?", który pochodzi z działu klimat i środowisko. Co tydzień w sobotę publikujemy dla klubowiczów "Wyborczej" jeden tekst czytany przez wybitne aktorki i wybitnych aktorów. Dołącz do Klubu "Wyborczej", kupując najwyższy, klubowy pakiet prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl/prenumerata. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: MISTRZOWIE SŁOWA GAZETY WYBORCZEJ

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA