REKLAMA

Podsumowanie dnia (25.04.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-04-25 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:40 min.
Udostępnij:

A co słychać u Aleksandra Łukaszenki? Trochę odpłynął. Bo widział Państwa na granicy… Łukaszenka nie wprost, ale kieruje też swoje wypowiedzi do Rosjan - dajcie mi rządzić po swojemu, nie mieszajcie się, nie wplątujcie mnie w awantury. To jest ten komunikat, o którym więcej w rozmowie Jakuba Janiszewskiego z Kamilem Kłysińskim z OSW. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Emmanuel Macron zwycięża w II turze wyborów prezydenckich. Zdobył 58,54 procent poparcia. Na marine Le Pen liderkę Zjednoczenia Narodowego zagłosowało 41,46 proc. - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Orłowski, były ambasador we Francji. Cała rozmowa w Podcastach.

W drugiej kadencji polityka Emanuela Macrona może się zmienić. Jak mówiła programie Połączenie profesor Agnieszka Cianciara z Instytutu Studiów Politycznych PAN - Macron będzie uwzględniał lewicowe postulaty, o czym wspominał podczas przemówienia po ogłoszeniu wyników wyborów. Cała rozmowa w Podcastach.

Miło się patrzy jak populiści przegrtywają wybory. Nie tylko we Francji, ale i w Słowenii. Rządząca dotychczas centroprawicowa Słoweńska Partia Demokratyczna z Janezem Janszą na czele, musiała uznać wyższość liberalnego Ruchu Wolności Roberta Goloba. Dotychczasowy premier Słowenii był znany między innymi z bliskich kontaktów z Wiktorem Orbanem oraz poparcia dla Donalda Trumpa. Profesor Paweł Kowal politolog i poseł Koalicji Obywatelskiej - sugerował w programie A teraz na poważnie, że taki kierunek nie nadaje się na czasy wojny. I wyborcy to wyczuli. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA