REKLAMA

Podsumowanie dnia (27.04.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-04-27 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:28 min.
Udostępnij:

Rosja jest gotowa, by wykorzystać separatystyczne Naddniestrze, na terytorium Mołdawii, jako przyczółek do ataku na Ukrainę albo resztę Mołdawii - uważa ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar, cytowana w przez agencję Reutera. Z kolei ukraińskie dowództwo operacyjne Południe napisało w środę w komunikacie, że "wrogie siły przygotowują prowokacje z uderzeniami rakietowymi w Naddniestrze, by oskarżyć Ukrainę o napaść na nieuznawaną republikę". Na terenie Naddniestrza dochodzi trzeci dzień z rzędu do incydentów. Jednak stacjonuje tam tylko półtora tysiąca rosyjskich żołnierzy - przypominał w programie Połączenie Jakub Pieńkowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

3 dni zostają Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi na dogadanie się z kontrolerami lotów. Jeśli porozumienia nie będzie, warszawskie lotniska czeka paraliż. Obecnie spór dotyczy informacji o finansach PAŻP. Kontrolerzy chcieliby wiedzieć, jak są rozłożone wynagrodzenia pracowników agencji, agencja odpowiada że nie może tego zrobić z powodu przepisów o ochronie danych osobowych, na co kontrolerzy odpowiadają, że danych osobowych tam być przecież nie musi. Piotr Maślak w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u dopytywał pilota, kapitana Dominika Pundę... po co... Jaki interes ma rząd w tym, żeby paraliżować ruch lotniczy i ciągnąć, podkręcać konflikt z kontrolerami (poza egoistycznym uporem któregoś z szefów)? Cała rozmowa w Podcastach.

Była demokratyczna przywódczyni Birmy Aung San Suu Kyi usłyszała kolejny wyrok. Tym tym razem na pięć lat więzienia z oskarżenia o korupcję. Zdaniem jej zwolenników zarzuty i proces zostały spreparowane przez juntę, by uzasadnić obalenie w lutym ubiegłym roku rządu jej partii - Narodowej Ligi na rzecz Demokracji. O sprawie mówił w programie Światpodgląd prof. Michał Lubina z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA