REKLAMA

15# Myślisz, że nie ma pandemii? Spróbuj kupić rower...

Mam pytanie
Data emisji:
2022-04-28 17:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
24:22 min.
Udostępnij:

Miałeś nadzieję na szybką dostawę sprzętów kuchennych, pilną naprawę roweru, natychmiastowy zakup konkretnego modelu sprzętu komputerowego? Możesz znów poczuć się rozczarowany. Po tym jak Europa zamknęła drzwi za pandemią, Chiny zamykają na klucz kolejne miasta, prowadząc politykę zero-COVID. Od miesiąca na głucho zamknięty jest Szanghaj, największe chińska metropolia i największy port kontenerowy świata. To właśnie, z dużym prawdopodobieństwem, stamtąd miały płynąć do Ciebie: przerzutka rowerowa, zlewozmywak czy konkretny model komputera. Ale nie płyną. W pandemicznym zamknięciu brakuje pracowników portu, kierowców ciężarówek transportujących kontenery oraz samych towarów, bo fabryki w całych Chinach mają problemy z produkcją czy obsługą magazynów. W tej sytuacji zaczyna się deficyt kontenerów i drożeje fracht morski. Rozwiń »

Czy powinniśmy być gotowi na problemy logistyczne w skali, w jakiej dotknęły one świat na początku pandemii? Czy to znaczy, że będzie jeszcze drożej? I jaki związek z tym wszystkim ma rosyjska polityka surowcowa i zakręcenie kurka z rosyjskim gazem? O tym w kolejnym odcinku podcastu "Mam pytanie". Zapraszamy.
Partnerem podcastu jest firma doradcza EY. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: MAM PYTANIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA