REKLAMA

Jedziemy na RODOS, czyli co jest fajnego w tych działkach

Gościnnie: Warszawa nadaje
Data emisji:
2022-04-29 05:30
Prowadzący:
Czas trwania:
54:22 min.
Udostępnij:

Autor tego odcinka podcastu Jarek Osowski zabiera nas na spacer po rodzinnych ogródkach działkowych, w skrócie - na RODOS. Rozwiń »
Będzie o kłopotach z mchem na działce pani Bożenki i o tym, jak pan Franek z sąsiedniego ogródka pszczelą królową matkę otrzymał w paczce dostarczonej przez pocztę. Jako dźwiękowa atrakcja występuje maszyna do wertykulacji trawnika.
Jarek rozmawia ze Stanisławem Łubieńskim, pisarzem o ornitologicznym zacięciu. Jest więc w tej rozmowie trochę o ptakach, ale też o innych stworzeniach, np. ślimakach. Łubieński mówi, że najcenniejsze są te działki, "które nie są tak bardzo wychuchane".
Taka jest właśnie działka Doroty Kotas, pisarki uhonorowanej Nagrodą Literacką "Gdynia". Są tam sędziwa morela i stara czereśnia, wymagająca remontu altana i mnóstwo rzeczy do zrobienia. Na zakończenie tego odcinka podcastu Dorota Kotas czyta swój felieton o działkowaniu. Stawia pytanie: Co jest takiego fajnego w tych działkach? I odpowiada: - Nie da się tego wytłumaczyć. A jednak to zrobię - zapowiada.
Posłuchajmy. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WARSZAWA NADAJE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA