REKLAMA

Herstorie: autorka najpiękniejszych książek dla dzieci - Astrid Lindgren

Gościnnie: Wysokie Obcasy
Data emisji:
2022-05-16 15:50
Czas trwania:
44:18 min.
Udostępnij:

Znamy ją jako dobrotliwą leciwą cioteczkę żywiącą nieskończoną miłość do dzieci. I o ile druga część jest prawdą, o tyle pierwsza, hmm, niezupełnie. Będąc nastolatką, buntowała się: jako pierwsza dziewczyna w miasteczku obcięła włosy na chłopczycę i tańczyła jak szalona. Pociągała ją przygoda i nieznane, co doprowadziło do tego, że w wieku 18 lat zaszła w ciążę. W tamtych czasach nieślubne dzieci odbierano matkom. Na to nie mogła się zgodzić, więc zaplanowała wszystko tak, by nie stracić syna, co oznaczało wiele lat życia z tajemnicą. Rozwiń »
Doświadczenie trudnego macierzyństwa i rozłąki z dzieckiem zaowocowało silnym przekonaniem, że "przyszłość świata rozstrzyga się w dziecięcych pokojach". Jako całkiem już dojrzała kobieta napisała książkę, która zrewolucjonizowała literaturę dziecięcą i dała podwaliny pod zupełnie nowy stosunek do dzieci. O jej bohaterce tzw. autorytety grzmiały, że jest nienormalnym, niemoralnym i niewychowanym dzieckiem. A dzieci - cóż, dzieci Pippi pokochały. A potem pokochały Ronję, Emila i czeredę z Bullerbyn.
W najnowszym odcinku Herstorii Wysokich Obcasów Natalia Waloch i Katarzyna Wężyk opowiadają o pod każdym względem niepokornej Astrid Lindgren Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WYSOKIE OBCASY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA