REKLAMA

Podsumowanie dnia (17.05.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-05-17 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
20:33 min.
Udostępnij:

Co najmniej siedem autobusów z ukraińskimi wojskowymi pod eskortą prorosyjskich bojowników wyjechało z terenu kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu – informuje agencja Reutera, powołując się na świadka. Niektórzy z ukraińskich wojskowych nie wyglądają na rannych – ocenił rozmówca agencji. Od wczoraj trwa ewakuacja członków pułku Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej, które broniły huty – ostatniego punktu oporu w tym zajętym przez Rosjan mieście, co potwierdza prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński, a relacjonował w Programie Połączenie Piotr Andrusieczko z Outride.rs i Gazety Wyborczej. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Ukraińskie władze i zagraniczni korespondenci w Ukrainie informują o nocnej serii wybuchów w okolicach Lwowa. Eksplozje było słychać w samym mieście - relacjonowała w programie A teraz na poważnie Lesia Vakuliuk - dziennikarka Ukraine 24. Cała rozmowa w Podcastach.

Szwecja i Finlandia jutro złożą wspólnie wniosek o wstąpienie do NATO. Prezydent USA Joe Biden przyjmie w czwartek premier Szwecji Magdalenę Andersson i prezydenta Finlandii Sauliego Niinisto. W piątek Biden rozmawiał z obojgiem przez telefon, zapewniając o poparciu USA dla polityki "otwartych drzwi NATO", a była już rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki deklarowała, że Stany Zjednoczone pracują nad wyjaśnieniem stanowiska Ankary w sprawie potencjalnego członkostwa Szwecji i Finlandii w NATO. Turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan opowiada bowiem, że jego kraj nie może rozpatrywać prośby o dołączenie do NATO przez Szwecję i Finlandię, ponieważ kraje te są schronieniem dla wielu organizacji terrorystycznych. Chodzi mu głównie o Szwecję - tłumaczyła w Popołudniu Radia TOK FM Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich. Cała rozmowa w Podcastach.

Senacka Komisja Regulaminowa pochyli się nad wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowski Tomaszowi Grodzkiemu. Opozycja - która w Senacie ma większość - mówi o prokuraturze działającej na polityczne zlecenie PiS-u i polowaniu na marszałka. Śledczy i partia rządząca przekonują za to, że brał łapówki od swoich pacjentów lub ich rodzin. Tomasz Grodzki stanowczo odrzuca te oskarżenia, przekonuje, że są one całkowicie bezpodstawne. Podobnego zdania jest wicemarszałkini izby Gabriela Morawska-Stanecka z PPS-u, która mówi o hucpie politycznej, prokuraturze Zbigniewa Ziobry i aresztowaniu w stylu tego, które miało miejsce w domu nieżyjącej Barbary Blidy. Cała rozmowa w Podcastach.

Rusza 75. festiwal filmowy we francuskim Cannes. Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę - na festiwalu nie będzie rosyjskich artystów - zapowiedział dyrektor festiwalu Thierry Fremaux. Wśród polskich akcentów - film „Eo” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego - w konkursie głównym - przypominała w programie A teraz na poważnie Patrycja Wanat. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA