REKLAMA

"Nie rozczaruje się Kościołem, kto ma osobistą więź z Chrystusem". Spowiedź Hanny Gronkiewicz-Waltz

Rzeczpospolita Kościelna
Data emisji:
2022-05-19 12:00
Prowadzący:
Czas trwania:
57:58 min.
Udostępnij:

Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznaje w tej rozmowie, że jest katoliczką: wierzącą i praktykującą. To, że krytykuje dziś Kościół za jego zaangażowanie polityczne, chyba nie dziwi. Przyczyną tej krytyki jest bowiem opowiadanie się za jedną partią, która byłej prezydent Warszawy nie jest zbyt bliska. Zwłaszcza że Gronkiewicz-Waltz podkreśla, że w dawniejszych latach udział Kościoła w życiu publicznym i politycznym miał swoje uzasadnienie. Rozwiń »

Była prezes NBP uzasadnia też w tej rozmowie, dlaczego opowiada się za obowiązującym obecnie w prawie "kompromisem" aborcyjnym. Przyznaje, że wie, iż instytucjonalne standardy są w tym względzie inne, ale osobistych poglądów w sprawie aborcji zmieniać nie zamierza.

Z drugiej strony: podkreśla, że starała się zrozumieć, a nawet pocieszyć znajome osoby, które dokonały aborcji. Podtrzymuje też decyzję, jaką podjęła jako świecka urzędniczka - o zwolnieniu zagorzałego, żeby nie powiedzieć fanatycznego przeciwnika aborcji, prof. Bogdana Chazana, z funkcji dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: RZECZPOSPOLITA KOŚCIELNA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA