REKLAMA

Bakterie, które chronią nas przed infekcjami

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-05-19 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Gardło- to wrota do naszego organizmu - tu żyją różne bakterie. Różne szczepy bakterii, wśród nich paciorkowce. Paciorkowce to szeroka grupa bakterii, te niedobre jak paciorkowiec ropotwórczy, który wywołuje anginę, jak i te które można nazwać probiotycznymi, należace do zdrowego mikrobiomu. Taką bakterią jest Streptococcus salivarius K12. O tym jak został ten wykryty ten szczep w gardle chłopca, który w sposób dziwny w przeciwieństwie do innych dzieci nie chorował przez mikrobiologa Jogna Tagga opowiadałam wczoraj. W sposób naturalny szczep ten występuje tylko o 2 procent ludzi. Rozwiń »
Szczep ten wytwarza naturalne substancje chroniące, coś takiego jakby naturalne antybiotyki: saliwarycynę A2 i B, które hamują rozwój niekorzystnych bakterii w obrębie jamy ustnej, ucha i gardła. Udało się też stworzyć sposób, dzięki któremu można podać osobie, która nie posiada ich w sposób naturalny, bakterie streptoccocus salivarius K12, które zasiedlą gardło i będą stanowić obronę przed tymi, które wywołują infekcje. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA