REKLAMA

"Orwell po polsku" czy wyczekiwane przez obywateli narzędzie? Zintegrowana Platforma Analityczna

Panoptykon 4.0
Data emisji:
2022-05-19 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
41:07 min.
Udostępnij:

Obawialiśmy się Zintegrowanej Platformy Analitycznej, która – naszym zdaniem – jest podatna na nadużycia. Nazywaliśmy ją nawet „megabazą o Polakach” czy „Orwellem po polsku”. Rozmawiamy dzisiaj z jednym z pomysłodawców ZPA. Rozwiń »

Entuzjaści cyfryzacji w państwie twierdzą, że polityka państwa oparta na danych jest po prostu przyszłością. Sceptycy dostrzegają więcej zagrożeń i zwracają uwagę na brak regulacji prawnych chroniących przed nadużyciami. Po interwencjach fundacji "Panoptykon" do funkcjonowania ZPA, mającego być “mózgiem państwa”, mają być wprowadzone zabezpieczenia, wciąż jednak nie wiadomo jakie.

O tym, co stoi na przeszkodzie w tworzeniu mądrych polityk publicznych i w jaki właściwie sposób ma działać Zintegrowana Platforma Analityczna w tym odcinku podcastu Panoptykon 4.0 Wojciech Klicki porozmawia z pracującym przy tworzeniu ZPA prof. Mikołajem Jasińskim, socjologiem z Uniwersytetu Warszawskiego. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PANOPTYKON 4.0

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA